Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvem skal til NKK Bergen? 

Vi skal bare opp for å øyelyse og være tilskuere. Hvis noen trenger handler så kan jeg også hjelpe, ihvertfall på lørdagen. Søndagen kommer jeg nok til å sove litt etter å ha feiret venninnes 25 års dag :teehe:

Skrevet

Vi skal med kvalpemonsteret, så er veldig spent sidan det er den første offisielle utstillinga hennar! Og enda meir spennande blir det sidan ho skal gå mot svigers sitt kvalpemonster, dei to er jo som pompel og pilt når dei er ilag :P 

  • Like 1
Skrevet

Storm stiller på søndagen.  Vi har vært så ekstremt smarte at vi skal på sporkonkurranse dagen før så da får vi krysse fingrene for at det ikke er altfor møkkete vær :P  Stabijen har heldigvis en nokså sjølvrensende pels så det går nok greit :) 

 

 

  • Like 1
Skrevet

Vi skal ikke, men regner med å komme som tilskuer. :)

Ser det er en del som rapporterer om kennelhoste i på facebook i "brukere av Kanadaskogens hundepark". Kan virke som det er noe som går for tiden i Bergen. Får håpe det har blåst over til NKK utstillingen. :blink:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Skal stille Pomeranian og Kooiker :)

 

forresten, er det noen som vet hvor jeg kan se hvilke raser som stilles hvilke dag? Finner ikke ut av det :blink:

 

Skrevet
51 minutter siden, Jeampi skrev:

Skal stille Pomeranian og Kooiker :)

 

forresten, er det noen som vet hvor jeg kan se hvilke raser som stilles hvilke dag? Finner ikke ut av det :blink:

 

NKKs dommerlister - der finner du også gruppefordeling for deres utstillinger i 2018, så du kan planlegge halvannet år fram i tid. Pomeranian er i gruppe 5, og kooikerhund er i gruppe 8.

Skrevet

Lumi skal stilles, men blir oppdretter eller en annen som viser henne i ringen :) ikke store forhåpninger da hun er tjukk [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
Akkurat nå, Enits skrev:

Lumi skal stilles, men blir oppdretter eller en annen som viser henne i ringen :) ikke store forhåpninger da hun er tjukk emoji12.png

Men tjukk kan gjøres noe med, det er jo to uker til enda ;) Mindre mat og tyngre mosjon.

Skrevet
Men tjukk kan gjøres noe med, det er jo to uker til enda [emoji6] Mindre mat og tyngre mosjon.

Ikke så lett med ekstrem svangerskapskvalme og bekkenløsning :P men vi jobber med det ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet
Akkurat nå, Enits skrev:


Ikke så lett med ekstrem svangerskapskvalme og bekkenløsning :P men vi jobber med det ;)

Det skjønner jeg - men hun kan jo få mindre/annen mat, i det minste. Gi grønnsaker for å kompensere for mindre fôr, så hun ikke trenger å sultes.

Skrevet
Det skjønner jeg - men hun kan jo få mindre/annen mat, i det minste. Gi grønnsaker for å kompensere for mindre fôr, så hun ikke trenger å sultes.

Ja, vi har redusert formengden, og håper det vil hjelpe litt :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet
5 timer siden, SFX skrev:

NKKs dommerlister - der finner du også gruppefordeling for deres utstillinger i 2018, så du kan planlegge halvannet år fram i tid. Pomeranian er i gruppe 5, og kooikerhund er i gruppe 8.

AHA! Jeg vet hvilke grupper de er i, men har irritert meg over hvor kort tid i veien man får vite hvilke dag man skal stille. Takk!

Skrevet
1 time siden, Jeampi skrev:

AHA! Jeg vet hvilke grupper de er i, men har irritert meg over hvor kort tid i veien man får vite hvilke dag man skal stille. Takk!

Ehhhhhh... hvilken dag rasene stiller står jo i terminlista i lang tid i forveien (sånn ca i god tid før jul året før utstillingen)

Skrevet
8 timer siden, Jeampi skrev:

Skal stille Pomeranian og Kooiker :)

 

forresten, er det noen som vet hvor jeg kan se hvilke raser som stilles hvilke dag? Finner ikke ut av det :blink:

 

Da blir vi hvertfall 2 kooikere :D 

Skrevet
17 timer siden, Siri skrev:

Ehhhhhh... hvilken dag rasene stiller står jo i terminlista i lang tid i forveien (sånn ca i god tid før jul året før utstillingen)

Ehhhhh... dette visste jeg ikke. Forsøkte å gå inn på terminlisten nå og ser ikke hvor? 

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...