Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur og treningsvenner i Sandnes/Stavanger


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen i området som har lyst til å være med å gå tur nå og da?

Jeg har en schäfer på 2 år som er sosial med andre hunder og som gjerne kunne tenke seg flere faste lekekompiser, og så har jeg en BCblanding på 5 år som er på utkikk etter mer rolige bedagelige hunder å gå tur med. Hun er litt usikker på andre hunder og kan være litt kjeftete. Begge er tisper.

Jeg vil gjerne finne hundevenner til begge to, siden de har litt forskjellige behov og ønsker, så vil gjerne komme i kontakt med folk som har lekne hunder og de som har rolige hunder :)

Skrevet

Jeg har en som er bittelitt skeptisk til schäfere, men han gjør ikke noe altså, bare er skeptisk, demper litt etc pga den som bor i etagen over oss er meget fysisk, om jeg kan si det sånn.

Han pleier å være veldig rolig og fin når vi går tur, er mer fokusert på turen og lukter en andre hunder, men vil gjerne hilse på de fleste. Om han "klikker" med en hund kan han tø skikkelig opp og være veldig leken, liker godt brytelek, og litt jaktlek.

Har ikke billappen selv jeg heller, men går jo buss stort sett over alt her, bor forøvrig på Austrått.
Akkurat nå er min hund "sykemeldt" (Kun korte turer i bånd) så noe særlig tur er ikke aktuelt før han er ferdig med smertestillende og har vært hos kiro.

Skrevet

Jeg kan også bli med noen ganger. Ozu er litt skeptisk til fremmede hunder, men det gir seg bare utslag i at han er litt tilbakeholden, ingen aggresjon. Så han trives best med hunder som ikke er for voldsomme. :)

Skrevet

Jeg har en som er bittelitt skeptisk til schäfere, men han gjør ikke noe altså, bare er skeptisk, demper litt etc pga den som bor i etagen over oss er meget fysisk, om jeg kan si det sånn.

Han pleier å være veldig rolig og fin når vi går tur, er mer fokusert på turen og lukter en andre hunder, men vil gjerne hilse på de fleste. Om han "klikker" med en hund kan han tø skikkelig opp og være veldig leken, liker godt brytelek, og litt jaktlek.

Har ikke billappen selv jeg heller, men går jo buss stort sett over alt her, bor forøvrig på Austrått.

Akkurat nå er min hund "sykemeldt" (Kun korte turer i bånd) så noe særlig tur er ikke aktuelt før han er ferdig med smertestillende og har vært hos kiro.

Nemi ser veldig an andre hunder(schäferen), hun trenger ofte litt invitasjon for å komme i gang med leken. Men er dog litt tøffere i trynet på små hunder. Men jeg har god lydighet på henne, så det er ikke noe problem å kalle henne til meg om hun skulle bli for voldsom. Hun er typisk sånn at hun hopper ned i lekestilling og smeller en labb i trynet på den andre for å invitere til lek, hehe.

  • Like 2
Skrevet

Nemi ser veldig an andre hunder(schäferen), hun trenger ofte litt invitasjon for å komme i gang med leken. Men er dog litt tøffere i trynet på små hunder. Men jeg har god lydighet på henne, så det er ikke noe problem å kalle henne til meg om hun skulle bli for voldsom. Hun er typisk sånn at hun hopper ned i lekestilling og smeller en labb i trynet på den andre for å invitere til lek, hehe.

Høres bra ut, min også er typen som hiver seg ned i lekestiling og så enten raser ut i jaktlek eller bryting. :) Den schäferen som bor her regelrett gruser min hund, så derfor han er skeptisk. Ikke noe lekete over det, bare "her bor/eier jeg" oppførsel.

  • 5 weeks later...
Skrevet

Hei! Jeg har en Siberian Husky tispe på 6 måneder som kunne trengt litt sosialisering også. Veeeldig gla i å leke, og kan virke litt voldsom med mindre hunder. Bor i Sandnes Sentrum uten bil.... Ble det noe av at dere skulle møtes?

  • 5 months later...
Skrevet

Ser at tråden kanskje ikke er superaktiv, men prøver likevel! Dyret og jeg har nylig flyttet til Sandnes, og vi har veldig lyst å bli kjent med folk, hunder, og nye turområder :) Bor på Hana, med bil.

Apollo er snart 4 år, og veldig sosial i forhold til både to- og firbeinte. Han kan være litt i overkant ivrig i starten, men lander hvis vi får gått et stykke sammen eller bruker noen minutter på å jobbe litt. Aldri ufin, har hatt mye gode erfaringer med både små og store hunder, også valper.

Kjenner ingen i byen, så hadde vært helt supert å treffe noen lokale fra sonen! :)

  • Like 1
Skrevet

Hei!

Vi bor ikke så langt i fra Hana :) Kan gjerne vise deg litt rundt og introdusere deg for både kjekke hundefolk og treningsmiljøer om du er interessert :) Jeg har ingen planer i morgen og har fri hele dagen hvis du er interessert i å bli kjent med oss nå. Ellers så er jeg student og har rimelig korte dager og kan som regel finne på noe på ettermiddagene :)

  • Like 1
Skrevet

Hei! Det ville vært helt supert :D Jeg har en stor teoriprøve i morgen og skal hente kjæresten fra fly rett etterpå for helgebesøk, så akkurat i morgen er dessverre ikke helt optimalt :P En annen dag i helgen eller til neste uke kan vi gjerne avtale noe hvis det passer? De neste ukene jobber jeg ganske "vanlige" tider (går så over på skift), men er nok hjemme før ettermiddagsrushet, altså med god tid til å finne på ting :)

Skrevet

Beklager, har blitt lite internetting i helgen, spesielt nå som Sonen fusker i Tapatalk. Har svart på PM! :icon_redface:

  • Like 1
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...