Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Noen som har noen tips om seriøse mennesker som driver hejmmekennel eller vet om en bra kennel som kan ha ledig kapasitet nå i sommer. Har egentilg funnet en plass, men ble veldig skuffet da jeg så hvor liten lufteplass hunden hadde. Drar på ferie fra 6/7, så har ikke så veldig god tid. Kennelen kan ligge i rogaland, på sørlandet eller i osloområdet.

Skrevet

Det er et eget underforum her som heter hjelp ett forummedlem, du kan jo høre der om noen er hjemme og har mulighet :) Fortell litt om hunden også :)

Skrevet

Hunden er en kastrert "rottmann" på ca 3 år. Han er veldig snill og sosial, men har litt valpetrekk ennå og krever derfor noen som har litt erfaring med hund. Han har vært på hjemmekennel før og går godt overens md de fleste andre hunder. Det er likevel en fordel at det er voksne hunder han skal stå sammen med dersom han skal være hos noen som har hund fra før eller dele garde med noen. Han kan gjerne bli litt voldsom i lek med unghunder eller usikre hunder. Er han sammen med eldre eller bestemte hunder, er han veldig underdanig og snill. Han er supersnill med mennesker, men er ikke så vant med småbarn, så det er en fordel om de som evt skulle passe ham ikke har småbarn hjemme. Han er vant til å hilse på barn, så dette er ikke problem. Er ellers en supersjarmerende hund, lærevillig og leken.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...