Gå til innhold
Hundesonen.no

Blir din samboer jaloux på hunden??


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Hehe måtte lige høre om der er andre end meg som oplever at samboeren kan gå hen og bli litt jaloux på hunden engang i blandt?? :D

Noen ganger syns Espen at det er Rocky som får mest kos og fine ord her i huset. Hihi da føler han seg litt dårlig behandlet. Og når Espen og Rocky virkelig har deres skikkelige kosestunder, ja da føler jeg mig litt uelsket :(:D

Da ligger de på gulvet og storkoser i laaang tid og ingen av dem legger merke til meg. Hehehe.. Og Espen er siklet helt ind.. :D

Skrevet

ja ivan blir litt sjalu på speedy til tider.. ååå den hunden tar all tiden din jo... du skal jo bare kose med ham jo.. hva med meg da...

men så går det en liten stund så finner jeg begge to i sengen der ivan ligger og klapper på speedy og stor koser seg!!:( hehe..så han er litt tøffel der ja!!

Skrevet

nei min samboer blir ikke sjalu han har en hund selv, vi er fire mennesker i hus og vi har fire hunder så da blir det jo en hver da. :wink::( finner da ingen grunn til å bli sjalu jeg da nei. :wink:

Skrevet

ja, sånn er det her hos oss også! Men jeg må innrømme at jeg og kan bli litt sjalu når hero som er "min hund" (jeg hadde han før vi vart ilag) heller setter seg bort til Arne for å kose.... :oops:

Skrevet
Noen ganger syns Espen at det er Rocky som får mest kos og fine ord her i huset. Hihi da føler han seg litt dårlig behandlet. Og når Espen og Rocky virkelig har deres skikkelige kosestunder, ja da føler jeg mig litt uelsket    

Da ligger de på gulvet og storkoser i laaang tid og ingen av dem legger merke til meg. Hehehe.. Og Espen er siklet helt ind..

Bytt ut Espen med Stian så har du oss :mrgreen:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et  liten europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...