Gå til innhold
Hundesonen.no

Sosialisering av valpen min


ssilje89

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Nå har jeg fått meg ei tispe på 14 uker, hun er veldig forsiktig av seg, å derfor tenkte jeg at det hadde vært perfekt får henne og møte noen rolige snille hunder, enten de er voksne eller valp. så lenge du stoler fult på at hunden din er snill :ahappy:

har en hannhund fra før, som ble angrepet da han var valp, så vil ikke det skal skje igjen da han er "tøff" i tryne mot fremmede hunder, har ødelagt mye,.

men det er noen her som kunne tenke seg å møttes litt så min hund blir vant til litt andre hunder, så hadde det vært supert :wub:

Skrevet

ja det hadde vært morro, men tanke på at hun er litt skeptisk så hadde det sikkert vert greit å møte noen litt små hunder også :ahappy:

kjenner du flere som har snille greie hunder å kan bli med da eller? :wub:

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...