Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpe treff/hundetreff?


alisha

Recommended Posts

Skrevet

Er det folk med valp her som blir med på valpetreff? er det noen faste valpetreff i Bergen?

Skrevet

Vet ikkje om det er direkte valpetreff, men det er hundetreff i Langeskogen hver søndag kl 13. Eller skal det være noe i Kanadaskogen om søndagene?

Det er også agility/lydighetsstevne i Alversund lørdag/søndag, pleier alltid være en god blanding av valper og voksne tilstede der :rolleyes2:

Skrevet

Jeg skal til langeskogen på søndag, bare å sende meg en pm om dere vil ha nr mitt så jeg kan forklare hvor man går eller møte dere på parkeringsplassen. Det er en halvvoksen eurasier som pleier å være der også :rolleyes2:

Pleier også å være både små valper, halvvoksne hunder og voksne hunder - en god blanding. Selv har jeg en valp på 7 mnd.

Skrevet

Jeg har en dalmatiner tispe som ble 2 år i mars, men min mor har en dvergdachshundvalp som er 3 og en halv mnd bare, hun er litt redd fremmede hunder så vi vil prøve sosialisere hun litt :rolleyes2: Men hun er bitte liten da, så hun kan jo bli knust av en stor hund... :) Er det mange som pleier møte opp der? Vi er på Osterøy, så er et stykke å kjøre, derfor jeg lurte på om det var treff der.

Skrevet
men min mor har en dvergdachshundvalp som er 3 og en halv mnd bare, hun er litt redd fremmede hunder så vi vil prøve sosialisere hun litt :rolleyes2: Men hun er bitte liten da, så hun kan jo bli knust av en stor hund... ;)

Min blir kanskje litt for stor til å leke med den valpen da, han er vel i overkant av 13 kg nå, og litt voldsom av og til.

Har hørt at det kan gå ganske vilt for seg i Langeskogen, og der er mange hunder i forskjellige aldre der. Ikke nødvendigvis et veldig egnet sted for en liten valp, i hvert fall ikke en litt nervøs en.

På canis er det en liten gjeng med folk med små valper (av små raser altså) som møtes av og til, du kan jo spørre der :)

Skrevet

Det er en del valper i Langeskogen og noen små hunder, men ville nok ikke tatt med en hund som var nervøs for andre hunder. Da er det bedre å sosialisere den mer først med en og en hund (gjerne voksne hunder) før man tar den med på treff.

Jeg vil tro det er mange her inne som har voksne rolige hunder som kan gjøre den lille valpen tryggere. Jeg kunne møtt dere med min 7 mnd gamle også, hun kan være vilter, men vi kunne jo prøvd :rolleyes2:

Skrevet

Åh ja, kanskje jeg skulle kikket inn der og se om jeg fant noe treff for de små, tusen takk for hjelpen :rolleyes2:

Min hund Alisha hadde kanskje tålt det, hun veier jo 24 kg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...