Gå til innhold
Hundesonen.no

speedy? en jente?


Kine Helen

er speedy en jentete hund  

10 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      2
    • nei!
      8


Recommended Posts

jeg har fått mange mail om når jeg skal ha kull på speedy.. [-(

æææ.. speedy er en gutt folks:) den dagen han føder valper flyr det rosa elefaner ut av både min og hannes rumpe..Banana det er self ingen her på forumet som har spurt om det men sikkert folk som har sett reklame for hjemmesiden!:) syntes det bare var litt morsomt.. :D 10 stk på en dag liksom,, han ser da ikke så homo ut:) Banana

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har en hund stor nok hjerne til å utvikle kjønnsidentitetsproblemer? Speedy Esther Pirelli?  :)

lol.. det er nok eieren her som har kjønnsidentitetsproblemer på vegne av hunden:) hehe.. spurte bare fordi jeg har fått utrolig mye mail fra unge jenter som spørr om ikke speedy skal ha valper snart.. men.. speedy er en gutt og det kommer nok ingen valper ut av ham.. for alle andre som er interessert så er han tillgjengelig som avlshund til neste høst.. så lenge begge ballene detter på plass( de er på plass nå forresten men at de fortsetter og være der) Banana

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uuhm, er det bare meg eller hvorfor i all verden spør noen om en hund som heter speedy skal ha valper ??? Speedy er jo et KLART guttenavn ?! :shock: Jeg mener virkelig at det ikke er NOE femiinint over det ?!?!?! Noen som har hørt om Speedy Gonzales ?

Hehe...TRO meg Kine, Speedy er ikke framstilt som en tispe,og om det ikke stod noe om kjønnet hans, burde man forstå hva slags kjønn det er etter navnet. Hvertfall min mening !

:) :-({|=

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hvis speedy noen gang klarer å føde valper så vill jeg ha førsteretten på en valp etter han for det vill jo blie en sensasjon. er det greit det kine at jeg får kjøpe en hvis det noen gang skulle skje. he he he :) heller vilsomt da men en vet jo aldri ikke sant :D:x :mrgreen:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hvis speedy noen gang klarer å føde valper så vill jeg ha førsteretten på en valp etter han for det vill jo blie en sensasjon. er det greit det kine at jeg får kjøpe en hvis det noen gang skulle skje. he he he  :)  heller vilsomt da men en vet jo aldri ikke sant  :D  :x  :mrgreen:

Klart marit!! må jo ta vare på sine gode nesten naboer:) :x:x:P

Banana Banana Banana

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...