Gå til innhold
Hundesonen.no

Å så fornøyd jeg er..Skryte litt masse


Inustaff

Recommended Posts

Alt er bare happy happy nå...

Valpen...Obelix er så flink..

Han tilpasser seg utrolig bra på alle områder..

Første og andre natten hadde jeg han i sengen..Kose kose selfølgelig..

Tredje natten satt jeg lenge oppe,sannsynligvis her på sonen..(som vanlig)

Derfor ble det naturlig for han å slå seg til ro i den andre sofaen..og sovne der..

Når jeg skulle legge meg gadd jeg ikke stresse med å tenke på hans eventuelle reaksjoner om han skulle våkne alene i stuen..

Ikke gadd jeg ta han med meg heller da han beit meg i håret bittegrann morgenen før :P

Pluss at han ikke skal sove i sengen min i lengden heller..

Ikke hadde jeg fått kjøpt noe egen seng til ham heller..men sofaen og gulvet var godt nok så det ut for.

Jeg gikk rolig inn og la meg,og forventet at Obelix ville komme til soveromsdøra i løp av natten/morgenen da han visste hvor vi hadde sovet før.

Siden jeg tenkte meg det,lot jeg døra stå oppe sånn akkurat uten glipe.

Som jeg tenkte var det første hunden gjorde å komme til døra når han våknet.

Klorte å peip,og døra lukket seg..så da våknet jeg jo..og fikk tatt han ut.

Dette var jo grytidlig på morgenen,og siden jeg var seint i seng ville jeg sove mer..

Etter lufting sa jeg "Det er fortsatt sovetid altså,gå å legg deg"

(Jeg sørget for å være rolig,noe jeg selvsagt er når jeg er stuptrøtt..og øste han ikke opp..

eller begynte å ta på lysene..for da er det jo dag med en gang)

Så bare gikk jeg inn på rommet igjen og lukket døra.

Litt romstering i ca 2 minutt...Så sa jeg "slapp av,legg deg"fra senga der inne og ut til stuen.

Han hørte meg visst,med den sløve stemmen...

Så våknet jeg ca 2 timer senere og hunden sov fortsatt..Oppi sofaen.

Dagen etter var det helt naturlig og forlate hunden i stua..

(jeg vil at hunden skal være alene/få følelsen av å være alene så den blir vandt til det)

Samme prosedyre om morgenen,men siden døra var helt igjen ble det mere kloring og piping.

Når han klorte sa jeg nei.

Siden det første han gjør når han våkner er å lete etter meg,glemmer han å gå på do med en gang

..han konsentrerer seg nemlig kun om å mase på meg fordi han vet at jeg er i rommet der inne.

Det som er så fint er at da hører jeg at han er oppe,samtidig som jeg får skyntet meg ut på do med han.

Nå har jeg sagt nei ved kloring på døra, kan ikke godta det..for jeg eier ikke døra..

så det er ikke vits å gjørs på..så nå står han og snøfter helt oppi døra og bare småpiper.

Genialt!Han er så smart..han tilpasser seg så naturlig som de andre jeg har hatt..

og det er så lett og få han til å skjønne ting..uten å tenke over det selv.

Ufattelig merkelig hund...han minner veldig om amstaffen jeg hadde..også kalt Obelix.

De var like smarte og tilpassningsdyktige begge to..

De lærte ting,uten innlæring..eller hva jeg skal si..Selfølgelig lærer de,men..jeg vil heller si at de "tar det".

Vanskelig og forklare...men han setter seg før maten helt av seg selv..Jeg sier liksom bare sitt for å gjøre det..likevell han allerede gjør det..Så setter jeg ned maten og så sitter tosken fortsatt.

Jeg må veifte med hånden og peke på skåla for å si "jah versegod","versegod da","du..?versegoood"

Åja?takk...så spiser han..

Naboen fikk låne et flybur av meg da Loke vokste utav det.

Igår fikk jeg det tilbake etter at hun ikke trengte det mer og jeg spurte om å få det..

Ikke fordi jeg skal "bruke bur" på Obelix,for det ser jeg ingen hensikt i når han er så snill som det..

Men jeg tenkte at jeg ville skape et eget interessant sted,sånn at han kunne slutte å krafse seg oppi sofaen.

(han er fortsatt så liten at han ikke kommer seg oppi uten å dra seg opp..klooore,klore stakkars gamle sofa)

Jeg tok buret hjem,kastet teppet hans,og lekene hans inni,bang klask..og satt det på samme sted som han vanligvis samler alle tingene han stjeler..(strømper,usb ledninger..sånn at jeg ikke får lagt inn mer bilder på dataen :( osv..)

Det første han gjorde var å ta med seg den plagsomme pipeleken og gå rett inn..stolt som en hane..

(men nå vet jeg hvertfall hvor jeg skal finne tingene han stjeler,og ønsker å ødelegge)

Nå er han kun i sofaen når han vil ha kos av oss,når han skal sove foretrekker han å gå inn i buret sitt å ligge der å snorke..døra åpen selvsagt..

Det er så koselig..han er så flink liksom...merkelig skrue..men jeg må si at jeg liker den avslappende oppdragelsen..Det er ingen annen måte jeg kan gjøre det.

Alene hjemme har han også vert..

Han trodde han skulle få være med,men jeg skulle bare sitte på med ei venninne til butikken..så jeg gadd ikke ta han med med vilje for å ta det som første gang alene der og da..

Han stod i døra og kikket,så jeg fant ut at det var et fint tidspunkt og gi han mat før jeg gikk,istedefor når jeg kom til bake.Jeg lagde maten,sa gå inn og ga maten.

Borte vekk.Butikkturen tok litt lengre tid enn ventet..(ehe kvinnfolk)

Så 15-20 minutt senere var jeg hjemme.

Da var maten halvspist,og Obelix lå rolig i "min sofa" denne gangen og kikket på meg da jeg kom inn.

Kuult..Så ikke ut til å være opptatt med annet enn å ta den oppvarmede plassen min og slappe av..

Så få jeg bare se hvordan dette utarter seg..han er mottagelig og formbar for det meste..(normal liten valp)

Foreløpig en enkel unge å ha i hus..(ikke alltid like normalt)Akkurat sånn liker jeg og ha det.

Utenom det elsker han folk og hunder..og den første byturen,og bussturen gikk over all forventning.

Kjekkasstilen med halen til værs..og flørting med alle typer mennesker...laaange blikk etter uintresserte mennesker(kunne jo hende de så ham likevel..åneeiveel)

Kjempegutt...

Mye skryt her nå..men han er så nusselig og flink at han fortjener det...Tror han blir en veldig god hund.

Håper det..

Nå ligger han i buret og snorker...hørres mye større ut...hehe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...