Gå til innhold
Hundesonen.no

Ask er blitt Onkel! =D


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Aaaw!

Kan buhund ha andre farger enn blakke altså? Det endret jo plutselig mitt (noe kjedelige) syn på rasen...

jepp, svart :) rød og varglett er to andre godkjente varianter av blakk. så fint at synet ditt på rasen endret seg :D;)

Skrevet

Naaawww...! Så søøøøte! ;)

Det er ikke så ofte en ser andre farger enn den lyse blakke på buhund, er det ?

nei, det er nok den lyse varianten av blakk det forekommer mest av ja. valper er ofte helt grå ved fødsel, men lysner de første ukene. varglett blir fort for mye grått, som fører til disk på utstilling, og rød er veldig skjeldent. :) men tipper det er halvt om halvt med sorte og blakke buhunder. mulig litt flere blakke.

Skrevet

Så skjønne da! Og så lærte jeg noe nytt i dag og, visste ikke at det forekommer flere farger i samme kullet. Man blir heldigvis ikke for gammel til å lære nytt! ;)

Skrevet

nei, det er nok den lyse varianten av blakk det forekommer mest av ja. valper er ofte helt grå ved fødsel, men lysner de første ukene. varglett blir fort for mye grått, som fører til disk på utstilling, og rød er veldig skjeldent. ;) men tipper det er halvt om halvt med sorte og blakke buhunder. mulig litt flere blakke.

Så intressant da! Jeg trodde alle var blakke jeg...sånn fra fødselen av. :) ja, ikke de sorte da, men..hehe..

Hvorfor skal de ikke være for grå ? Har sett en sort på bilde, tror her inne, og den var kjempesøt da! :D

Skrevet

Så intressant da! Jeg trodde alle var blakke jeg...sånn fra fødselen av. ;) ja, ikke de sorte da, men..hehe..

Hvorfor skal de ikke være for grå ? Har sett en sort på bilde, tror her inne, og den var kjempesøt da! :)

varglett skal ikke være grått ;) det skal være blakk tydelig grunnfarge, men med tillatte mørke håspisser som gir hunden et gråere utseende. Men ofte blir de bare mørkere og mørkere (blakke hunder blir ofte lysere og lysere) og til slutt er de for grå, noe som fører til disk på feks utstilling, og er uønsket. skal finne bilde av buhund som er for varglett, og en buhund som er tilatt varglett, forskjellen er tydelig :D

Skrevet

varglett skal ikke være grått :P det skal være blakk tydelig grunnfarge, men med tillatte mørke håspisser som gir hunden et gråere utseende. Men ofte blir de bare mørkere og mørkere (blakke hunder blir ofte lysere og lysere) og til slutt er de for grå, noe som fører til disk på feks utstilling, og er uønsket. skal finne bilde av buhund som er for varglett, og en buhund som er tilatt varglett, forskjellen er tydelig :(

Få se bilder daaa...! :P *nyskjerrigtryne*

Skrevet

Ask sier takktakk :)

fant ingen virkelig gode bilder av varglett og for varglett, men disse går:

5e529f44.jpg denne hunden er lovelig varlett. den blakke fargen vises tydelig, men hårspissene er sorte.

syyykt dårlig bilde men la gå.

Utennavn2.jpg

birk, som slo ask på valpeshow, men ble disket grunnet feil pelsfarge på orkanger. dette bilde viser ikke fargen hans, men han er kun blakk i ansiktet. ellers er han faktisk så mørk som bildet gir uttrykk for. han er rett og slett grå.

legger ved bilde av vanlig blakk også (ask) så dere ser forskjellen på blakk og varglett

oppstilt.jpg

Skrevet

Dnå så nydelige valpiser. Blir ikke noe mer valpesyk av å se på slike bilder :)

Hør, hør!

Jeg har ikke godt av å se på slike bilder. Jeg er så valpesyk jeg snart sprekker i bare forventning. Mannen vurderer å kjøpe seg ørepropper for å slippe hundepratet mitt.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Skikkelig nydelige var de!

Gratulerer til onkel Ask :)

Han skal ikke bli pappa selv da? Han er kjempe flott ;)

Ikke før han oppnår noe i utstilling ;) også må avlsrådet godkjenne han, så det er lite trolg at Ask blir far.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...