Gå til innhold
Hundesonen.no

sunndalsøra 30 april


MarieR

Recommended Posts

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Back in town! :icon_redface:

Tross vind som førte til at telt fløy rundt i ringene, og tydeligvis snøras, som jeg selfølgelig gikk glipp av ble det jo en strålende søndag :o

Vår kritikk:

mask. hode, bra bitt, fine ører, bra hals og o.linje, velkrommet hale ( :P ) kunne vært bedre vinklet, ikke i pels, rører seg med noe korte steg, går og står understilt bak. velvist. trenger mer tid.

1AUK,1AUKK.

Da det gikk opp for meg hva resultatet ar måtte jeg nermest gå tilbake til ringsekretæren. Dommeren hadde skrevet trenger mer tid på godt grunnlag, Ask hadde ingen ambisjoner om å øa et villt fremmed menneske ta på hans edlere deler. :rolleyes: og mens vi travet rundt i ringen ville han mye heller stopp opp og snuse, hvilket førte til de korter trippende stegene. enten lå han bak meg og snuste, eller så lå han forran meg og dro. han stilte seg hvertfall perfekt opp :P :P så..vi trener en del mer før neste utstilling vi, men nå skal vi hvertfall ikke slutte å stille.

Ingvild: tro meg, han vil få mer tillitt og tiltro fra min side fra nå av ja! ;):P

EDIT: må vell nevne at det var 3 av 4 buhunder som stilte, og ask var eneste i sin klasse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Back in town! :P

Tross vind som førte til at telt fløy rundt i ringene, og tydeligvis snøras, som jeg selfølgelig gikk glipp av ble det jo en strålende søndag :P

Vår kritikk:

mask. hode, bra bitt, fine ører, bra hals og o.linje, velkrommet hale ( :P ) kunne vært bedre vinklet, ikke i pels, rører seg med noe korte steg, går og står understilt bak. velvist. trenger mer tid.

1AUK,1AUKK.

Da det gikk opp for meg hva resultatet ar måtte jeg nermest gå tilbake til ringsekretæren. Dommeren hadde skrevet trenger mer tid på godt grunnlag, Ask hadde ingen ambisjoner om å øa et villt fremmed menneske ta på hans edlere deler. :rolleyes: og mens vi travet rundt i ringen ville han mye heller stopp opp og snuse, hvilket førte til de korter trippende stegene. enten lå han bak meg og snuste, eller så lå han forran meg og dro. han stilte seg hvertfall perfekt opp :P:D så..vi trener en del mer før neste utstilling vi, men nå skal vi hvertfall ikke slutte å stille.

Ingvild: tro meg, han vil få mer tillitt og tiltro fra min side fra nå av ja! :P :P

EDIT: må vell nevne at det var 3 av 4 buhunder som stilte, og ask var eneste i sin klasse.

Flottings Marie og Ask er så stolte av dere. Men tenk vellvist på kritikken det var jo veldig bra.

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flottings Marie og Ask er så stolte av dere. Men tenk vellvist på kritikken det var jo veldig bra.

Klem

Kristin

Gjorde ikke du det ganske bra Kristin? Ble plassert i BIG eller BIS?

Jeg så deg i alle fall, blant annet i BIS oppdretter :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...