Gå til innhold
Hundesonen.no

Strømgjerde


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Joda :D

Sa alt som dere har sagt+ en mail jeg fikk av Nirm til pappa. Så sa jeg at:

" Pappa, du vet det er ulovligt. Ingen har peiling på hvorfor de selger sånnt i Norge. Jeg garanterer at noen kommer til å anmelde deg. Lurer på hva hun heter jeg?!" :P

Så pappa sa litt sånn joa. og masse ennet. Men det blir ikke ;)

Glemte jeg å skrive at jeg sa at det var hannes feil siden han ikke hadde trent opp bikkja mi perfekt? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var bra at det ikke ble noe av.

Bare et lite spørsmål. På en av de dyrebutikkene rundt meg selger de strømhalsbånd. Det gir støt når hunden bjeffer. Først kommer det et pip, hvis ikke hunden slutter så få den støt. Er dette lov? Jeg har overholde ikke tenkt å kjøpe det, men lurer på om det er lov :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Edit: det er nok ikke 220 volt, det er det som er i en stikk-kontakt og det kan drepe mennesker.

Nå er ikke jeg dau da, har fått både 230v (ikke 220v, det var for noen 10år siden.) å 400volt, å lever godt enda... :) Litt rar farge oppover en tommel, men ellers tipptopp... :)

Strømgjerder er gjerne på 20.000volt, mens tror 8000volt er normalt på de nye gjeterne...

DET ER IKKE VOLT SOM DREPER, DET ER STRØMMEN.!

Å ting er laget for de forskjellige hensikter, som en "ku-gjeter" dreper ikke kua, det hadde blitt dyrt for bonden det.......... :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var bra at det ikke ble noe av.

Bare et lite spørsmål. På en av de dyrebutikkene rundt meg selger de strømhalsbånd. Det gir støt når hunden bjeffer. Først kommer det et pip, hvis ikke hunden slutter så få den støt. Er dette lov? Jeg har overholde ikke tenkt å kjøpe det, men lurer på om det er lov :icon_redface:

NKK har et brev fra Mattilsynet ang. bjeffehalsbånd på sine sider, du kan lese det her:

http://www.nkk.no/cmnkk/file/download/file...av_17-11-05.pdf

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...