Gå til innhold
Hundesonen.no

Underlag i bilburet


Mailin

Recommended Posts

Skrevet

Har fått nyburene inn i bilen og har fundert litt på hva jeg skal ha i bunnen.. Akkurat nå har de hvert sitt fleecepledd, men det er ikke så genialt i lengden. Når det er snø/vått ute så blir teppene fort våte og kalde, og ikke minst fryktelig skitne. Samtidig skal det jo være varmt for hundene og godt å ligge på (kjører ofte på langturer). Hva har dere i som underlag i bilburene? Og prisen på det var?

Som student har jeg for tiden ikke råd til å kjøpe underlag til 1000kr..men har råd til å bruke litt :)

Skrevet

Hva med å ha gummimatter/bilmatter i bunnen og så ha vanlige fleecetepper oppå til å skifte ut om de trenger mer komfort når du skal langt av gårde? Er de ekstra våte og skitne og bare skal en kort tur går det fint bare med matten også, er jo bare å spye eller tørke av dem så er de fine og rene igjen. Tror de er rimelige på Biltema og evt Clas Ohlson :)

Skrevet

jeg bruker gamle laken eller dynetrekk, det nytter ikke med noe annet, for hundene tygger det søndt likavel. Hadde hundeteppe i skinn, men det ble og ødelagt.

Skrevet

Jeg har en isoporplate. Den isolerer varme slik at det ikke blir kaldt når hunden ligger der, Så har jeg vanlig pledd og matter oppå der. Isopor finnes i mange forksjellige tykkelser og kan kjøpes i store plater som skjæres til. Jeg kjøpte en stor plate til 30 kr. 5 cm tykk. Den fungerer kjempefint!

Skrevet

Jeg bruker en vannavstøtende kellel pute. Den er fylt med vatt, så den er myk å ligge på. I tillegg har jeg 2 fleecepledd slik at hunden ikke skal fryse.

Matten er kjempe god. Man kan vaske trekket. Den er jo ikke helt vanntett, så hvis du har hunder med masse pels, er den kanskje ikke den beste :)

Skrevet

Jeg bruker et vanlig pledd - kjøpt på Kid til 30 kroner... har flere, slik at det bare er å skifte ut når det blir vått.

Akkurat det samme gjør jeg :icon_redface: Funker som bare det, og kjapt og greit og vaske!

Skrevet

høy og halm er veldig kjekt og bruke :icon_redface: bruker det selv nå på vinteren under et fleece-pledd :) skifter pleddet om det blir vått og skittent, og halmen og høyet om det blir muggent eller vått. Det avgir varme, så det blir ikke kaldt, men det kan søle litt da..

Skrevet

Jeg har ulltepper til mine, oppå en bit med "vegg til vegg" teppe så ullteppene ikke sklir.

Ull er godt og varmt selv om det skulle bli litt blødt, hvis f.eks. hundene drar med inn litt snø i buret.

Teppene er kjøpt på jysk til 100,- stk.

Skrevet

Jeg har fleeceteppe bare, men tror jeg skal ta en tur og få kjøpt meg et teppe til å ha i bunnen som er nøye tilskåret. Nå sklir teppet frem og tilbake :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...