Gå til innhold
Hundesonen.no

Underlag i bilburet


Mailin

Recommended Posts

Skrevet

Har fått nyburene inn i bilen og har fundert litt på hva jeg skal ha i bunnen.. Akkurat nå har de hvert sitt fleecepledd, men det er ikke så genialt i lengden. Når det er snø/vått ute så blir teppene fort våte og kalde, og ikke minst fryktelig skitne. Samtidig skal det jo være varmt for hundene og godt å ligge på (kjører ofte på langturer). Hva har dere i som underlag i bilburene? Og prisen på det var?

Som student har jeg for tiden ikke råd til å kjøpe underlag til 1000kr..men har råd til å bruke litt :)

Skrevet

Hva med å ha gummimatter/bilmatter i bunnen og så ha vanlige fleecetepper oppå til å skifte ut om de trenger mer komfort når du skal langt av gårde? Er de ekstra våte og skitne og bare skal en kort tur går det fint bare med matten også, er jo bare å spye eller tørke av dem så er de fine og rene igjen. Tror de er rimelige på Biltema og evt Clas Ohlson :)

Skrevet

jeg bruker gamle laken eller dynetrekk, det nytter ikke med noe annet, for hundene tygger det søndt likavel. Hadde hundeteppe i skinn, men det ble og ødelagt.

Skrevet

Jeg har en isoporplate. Den isolerer varme slik at det ikke blir kaldt når hunden ligger der, Så har jeg vanlig pledd og matter oppå der. Isopor finnes i mange forksjellige tykkelser og kan kjøpes i store plater som skjæres til. Jeg kjøpte en stor plate til 30 kr. 5 cm tykk. Den fungerer kjempefint!

Skrevet

Jeg bruker en vannavstøtende kellel pute. Den er fylt med vatt, så den er myk å ligge på. I tillegg har jeg 2 fleecepledd slik at hunden ikke skal fryse.

Matten er kjempe god. Man kan vaske trekket. Den er jo ikke helt vanntett, så hvis du har hunder med masse pels, er den kanskje ikke den beste :)

Skrevet

Jeg bruker et vanlig pledd - kjøpt på Kid til 30 kroner... har flere, slik at det bare er å skifte ut når det blir vått.

Akkurat det samme gjør jeg :icon_redface: Funker som bare det, og kjapt og greit og vaske!

Skrevet

høy og halm er veldig kjekt og bruke :icon_redface: bruker det selv nå på vinteren under et fleece-pledd :) skifter pleddet om det blir vått og skittent, og halmen og høyet om det blir muggent eller vått. Det avgir varme, så det blir ikke kaldt, men det kan søle litt da..

Skrevet

Jeg har ulltepper til mine, oppå en bit med "vegg til vegg" teppe så ullteppene ikke sklir.

Ull er godt og varmt selv om det skulle bli litt blødt, hvis f.eks. hundene drar med inn litt snø i buret.

Teppene er kjøpt på jysk til 100,- stk.

Skrevet

Jeg har fleeceteppe bare, men tror jeg skal ta en tur og få kjøpt meg et teppe til å ha i bunnen som er nøye tilskåret. Nå sklir teppet frem og tilbake :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...