Gå til innhold
Hundesonen.no

Min lille Nadia


Hundeelskeren

Recommended Posts

Skrevet

Fredag den 17 Februar kom lille Nadia hjem til mej :rolleyes: Jeg har ikke hatt henne så altfor lenge men hun har allerede rukket å smelte hjertet mitt med de shønne øynene.

Er ikke så mye jeg kan fortelle om henne enda, siden jeg bare har hatt henne noen dager, men attituden er der :) Hun kan til tider være veldig sta men samtidig utrolig sjarmerende da..

Skrevet

Grattis med valp! Det kan jo ta en stund å få så små hunder stuerene, men hovedtrikset er ut, ut ,ut. Gå ut etter hun har lekt, spist, sovet, kost osv. Og ikke gå inn igjen før hun har gjort fra seg.. Da er det masse ros! Hvis du ser hun skal til å tisse inne, så løft henne opp og bær ut, uten å kjefte.. Det går nok fint! Hun var skikkelig søt!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...