Gå til innhold
Hundesonen.no

Holder du båndtvangen?


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Vesla går nesten aldri løs, fordi hun løper etter alt som beveger seg..

Lisa går løs hvis jeg går alene med begge hundene, hun er litt redd av seg og tørr ikke gå bort til så mange og i tillegg er hun gammel(og treg). Hun går nesten alltid ved siden av meg uansett, men jeg tar henne i bånd hvis det kommer folk.

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

har ikke turt å ha bikja løs ennå, men nå vil jeg hvertfall ikke det, Tenk 6 mnd uten bikja mi a :) eller en bot jeg ikke har råd til å betale:P

Skrevet

Holder den ikke nei :) Elwira går ingen steder, og hun stopper når det kommer andre hunder og mennesker på at jeg skal komme å gå ved siden av henne så det ikke sjer noe :P Føler meg ganske heldig som har en sånn hund :P Hun stikker aldri av og følger alltid med på at jeg er bak henne.

Skrevet

Vet egentlig ikke når det er båndtvang og sånt jeg, så nei jeg holder nok ikke den loven nei.

I det siste har han vært løs hver dag da, men han har gått ved siden av meg. Så en liten kontroll har jeg.

Men lar han ikke løpe løs på tur eller i hagen nei, men av andre grunner enn båndtvangen.

Skrevet

hvor får du 6 mnd fra rickkkkaaaarrrrd :)

hehe

pappa sa de kunne skyte bikkja hvis de var fulle av fa**? er det tilfelle?

Skrevet

6 måneder uten hunden ? takk gud for at hundene mine løper max 20 meter unna meg

om du blir "tatt" så risikerer du 6 mnd fengsel (da får du ikke være me hunden din vettu)..

sånn er det hvertfall her.

Skrevet

Nei må indrømme at det gjør vi ikke her.. Slipper hunden løs de steder hvor jeg vet vi ikke lige møter på noen. Men vi er begyndt og ha han mye i bånd etter vi er kommet til byen. Det tror jeg han synes er kjempe kjipt ;)

Skrevet

toya er heller ikke sånn ekstremt fan av båndet, hu liker bedre å surre i sitt eget tempo, uten at jeg skal styre og mase med det båndet ;)

Skrevet

Kan vel ikke akkurat skryte på meg at jeg overholder båndtvangen nei.. Men det kommer mest an på hvor vi er. På folketomme plasser og på skog/fjellturer så løper han løs. Det gjør han som oftest på de vanlige turene også, men båndet er alltid med. Jeg vil vel påstå at jeg er flink til å ta hensyn til alle andre (både med og uten hund), og det har ikke vært et problem at han er løs.. Men han er jo selvsagt i bånd på plasser med masse folk, både i og utenfor båndtvangsperioden :)

Skrevet

Jeg holder båndtvangen. Lar henne foreløpig bare være løs ute på marken her, siden hun må hilse og gå etter alle andre når vi er på tur.

Skrevet

om du blir "tatt" så risikerer du 6 mnd fengsel (da får du ikke være me hunden din vettu)..

sånn er det hvertfall her.

Glad jeg bor så langt ute på landet at jeg sjelden og aldri ser en politi når jeg går tur :rolleyes:

Skrevet

Kom til å tenke på en ting i forbindelse med båndtvang.. Gjelder egne regler for gang og sykkelsti? Her hvor jeg bor er gang og sykkelstien lite brukt av andre, spesielt nå om vinteren. Jeg har ingen problemer med å ha pelsdotten løs, og skulle det mot formodning dukke opp folk har jeg såpass bra innkalling at han kommer til meg. Men en venninne mente at det kanskje var egne regler for gang og sykkelsti i forbindelse med båndtvang, og der er jeg ikke sikker... Noen som vet?

Skrevet

Gjør du det? Da mener jeg hele perioden :)

Båndtvang ? Periode ?? *blånd*

Odin går løs der jeg er trygg,og i bånd alle andre steder ellers. Hvilke regler som gjelder, har jeg ikke peiling på..hihi

:)

Skrevet

Nei, vi holder nok ikke båndtvangen. Mia går løs der sjansen for å møte folk og fe er liten.

Skrevet

Tja, både ja og nei. Minsten min går ofte løs. Hun hater å gå i bånd og hun plager ingen, ikke jager hun heller. Nå går vi somregel tur der det ikke er folk da. Storeslampen går omtrent alltid i bånd. Han er hoppende glad, skal undersøke alt, litt pinglete og kan nok finne på å jage. Har inngjerdet hage jeg da, så har ikke veldig vondt av han som går i bånd.

Skrevet

Kom til å tenke på en ting i forbindelse med båndtvang.. Gjelder egne regler for gang og sykkelsti? Her hvor jeg bor er gang og sykkelstien lite brukt av andre, spesielt nå om vinteren. Jeg har ingen problemer med å ha pelsdotten løs, og skulle det mot formodning dukke opp folk har jeg såpass bra innkalling at han kommer til meg. Men en venninne mente at det kanskje var egne regler for gang og sykkelsti i forbindelse med båndtvang, og der er jeg ikke sikker... Noen som vet?

Det spørs hvilken kommune du bor i?! :) Er det båndtvang så er det overalt, utenom private plasser. :)

Skrevet

Ja bruker alltid langbånd på hunden. Er det i område med mye folk og er uoversiktlig, holder jeg i båndet, er det ikke, så lar jeg hunden løpe fritt, men at jeg kan ta tak i båndet og få tak i hunden om nødvendig. Jeg slipper ikke hunden løs andre steder enn i skog og mark.

Skrevet

Har nok damene stort sett i bånd, ja! Senest i dag var vi på tur i Østmarka og traff på et helt ferskt rådyrspor. Hadde vi hatt dem løse, tør jeg ikke tenke på hva som kunne skjedd. Det er delvis skareføre for hundene, mens rådyrene synker langt ned... Dette var langt unna folk og skiløyper og båndtvangpolitiet for den del, men det er jo fordi det er ekstremt vanskelige forhold for viltet det er båndtvang og det er lov å bruke hodet! Nå er det bare fibi (datteren) som bor hos meg. Hun vil nå gjerne jakte litt på joggere og skiløpere og gamle damer med gåstol og unger på akebrett, så hun har ekstraordinær båndtvang uansett. Vi jobber med saken (avledning, gå tilbake og prøv igjen til vi går pent forbi uten å bry oss om hva vi passerer, mye rotrening, aktiviseringsøvelser etc) og har også noen steder der hun kan få være valp og leke fritt med andre hunder. Her har det ikke vært rådyr i hele vinter, ingen joggere eller skiløpere, bare andre hunder som også liker å leke litt. Men poenget mitt var altså at båndtvangen er for å skåne viltet og det er vår plikt som hundeeiere å ta ansvar. Hunden har ikke vondt av å gå i bånd!! Husk hjernetrim!

Lykke til :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...