Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Jeg har en hund som er veldig treningsvillig og godbitorientert. Men vi bor jo i et kaldt land, og det er fryktelig kronglete å grave oppi godbitposen med hansker på.

Med fare for å høres ut som en gammel dame fra mellomkrigstiden kunne jeg tenke meg å bruke muffe, gjerne med innebygd godbitpose.

Er det noen som vet om det finnes noe sånt?

Eventuelt hvor man kan kjøpe muffe nå til dags, det eneste som kommer opp når jeg googler er rørkoblere i messing, og det er ikke akkurat det jeg er ute etter...

Skrevet

Har ikke svar på spørsmålet ditt, men for meg har det funket med to lag fingerløse vanter pluss en god pulsvarmer. Så lenge hendene (og resten av kroppen) er gode og varme går det greit med bare fingertupper.

Skrevet
5 hours ago, Polfarer said:

Ikke helt det du er ute etter, men om tanken er å unngå å måtte ha godbiter rett i lomma så er "LineLomma" sine godbitlommer (denne er mest brukt i turjakka her: https://www.epla.no/handlaget/produkter/1128783/) helt super. Jeg har flere i forskjellig stoff og størrelser. Ikke noe problem å plukke opp godbiter uten knot, selv med hansker :) 

Nja, problemet er ikke å få hansken nedi, men å få godbiten (og gjerne riktig) opp. Jeg har gjerne noen godbiter i lomma så jeg har forskjellig grad av belønning, men så var det dette med å varme opp hendene underveis da...

Skrevet

Hei, sliter selv med det samme. Blir så iskaldt på fingrene at det gjør vondt om jeg hele tiden skal ta av vottene for å finne godbit. Så ja, har en hund som går mye penere på sommerhalvåret. For ikke å snakke om bedre passeringer. Men jeg har et par forslag som delvis har funket for meg. Starter med det enkleste.

Sånne varmeposer i silikon man knekker opp. En pose i lomma og en i votten. Da fungerer omma som en slags vott, og det er litt ekstra varmt for fingrene når godbiten er gitt.

Tubeost. Dessverre mye salt, men skal veldig lite ost til. Bytt ut toppen med et tankremlokk som kan flippes for å åpne. Vanskelig med skrulokk og votter tuben kan du kontinuerlig gå med i hånden med både votter og hansker. Finnes også sunn hundegodis på tube, jeg har en fra Trixie, den kostet 70kr og er så har at jeg må stoppe opp å bruke to hender for å klemme noe ut av den.

Om du har en godbitmotivert hund er det ganske sikkert at du har en belønningsmotivert hund. Belønning kan være godbit, men også ros, klapp og lek. Dette må du lære inn. Bruk for eksempel ball i snor eller en mini apportleke med bånd som henger ut av lomma, lett å få raskt ut og ned igjen. Kunne selv ønske jeg var flinkere til å belønne med lek. Slipper også å ha gamle godbiter og uttørkede kjøttboller i alle bukser og jakker.

Til sist et dyrt alternaltiv. Det finnes muffe. Denne er laget til jakt, og for de av oss som driver med jakt vet at alt jaktrelatert er dritdyrt. Denne er intet unntak. Riktignok elektrisk oppvarmet.

https://www.magasinet.no/harkila-driven-heat-oppladbar-varmemuffe?gclid=CjwKCAiA7t6sBhAiEiwAsaieYukVzE36O5gq49-tSBQ1jvp5AahYdc1mvszfR3rdMzVQPGyw1aHuMhoCUL8QAvD_BwE

 

Skjermbilde 2024-01-05 kl. 12.22.24.png

  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...