Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Litt lyst å gråte nå.

Hunden er meldt på årets siste og viktigste utstilling, da det er raseklubb utstillingen. Jeg har brukket arm, men fikk ordnet med handler. Da var det store spørsmålet, om hvem som skulle ordne klar hunden til helgen..Jeg endte med å bestille time hos hundefrisør. De fikk beskjed om at den skulle dusjes, føn og børst og klippe ørene slik at fjongene ble borte men at det såg naturlig ut. Dette ble detaljert skrevet på mail. Det jeg hentet var en hund som var så kortklipt på ørene..? Det er snakk om en nuffe. Jeg spurte hvordan i all verden de klarte å klippe den så kort, og jeg ba henne vise meg hva hun gjorde. Da hadde hun brukt 10skjær og mothårs. Hva gjør jeg egentlig? Det er jo SÅ synelig klipt. Får man mest sannsynlig trekk på det av dommer? Det er som sagt en av de viktigste utstillingene i år for vår del, men jeg orker ikke stille ut hunden om den får trekk for de ørene?

Skrevet

Kvaliteten på hunden blir jo ikke dårligere av klippingen, men vil tro du "taper" noe i plassering. Men har du betalt utstillingen så kjør på..
Også håper jeg virkelig du ikke betalte for den hundefrisøren ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...