Gå til innhold
Hundesonen.no

Store patter etter løpertid?


Recommended Posts

Skrevet

Hei dere flinke hundefolk☺️ 

Jeg har ei labradortispe på snart 11mnd. Hun fikk sin første løpetid 9.juli, blødde i ca 20 dager til 28. juli. 
Den 30. juli dro vi på besøk/ferie noen dager til noen som har en hannhund. Vi var der i 2-3 dager og var konstant på vakt når hundene var sammen. De var ikke alene og hadde på tispetrusa si når vi var inne for ekstra beskyttelse? 

Vi har i ettertid vært veldig sikre på at dette gikk bra og har ikke tenkt mer på det, helt til for et par dager siden. 
Jeg la da merke til at pattene hennes har forandret seg/blitt større og de som er «lengst nede» henger. Synes ikke hun har blitt tykkere, kun disse pattene som har blitt forandret. Hun er også av normal oppførsel. Blir jo selvsagt bekymret og begynner å tenke litt, har det likevel skjedd en tjuvparring???

Er det noen som har erfaring med dette? Er dette med pattene bare «normalt» at skjer når hun blir eldre eller av noe hormongreier etter løpetid? Hun er jo bare en valp enda og det er jo krise om hun skulle være drektig? 

Hun har alltid hatt litt løs hud rundt omkring, men er ikke tykk. 

Samboeren min mener jeg er hysterisk, og jeg håper jo selvsagt at det er tilfellet? Burde jeg få henne sjekket av vet eller skal jeg stole på samboeren?

Legger ved et par bilder. 

IMG_3617.jpeg

IMG_3615.jpeg

Skrevet

Ikke uvanlig. Noen tisper har flatt bryst hele livet (med mindre de får valper), mens andre får tydelig "hengepupper" etter første eller andre løpetid. Min forrige var veldig...feminin. ? Hun fikk første løpetid på ca. samme alder som din, og etterpå var dameformene på plass. Jeg holdt henne alltid slank, så det hadde ikke noe med vekta å gjøre heller.

Men selvfølgelig er det lurt å holde øye med det hvis hun KAN ha kommet borti hannhunder uten at dere har sett det. Også i tiden rett etter blødningen stopper.

  • Like 1
Skrevet

Takk Pingeling. Godt å høre at det i allefall ikke er uvanlig. Tror jeg snart har lest hele internett om emnet (?)og ser at fler har opplevd lignende og at det har vært innbilt. 
Og jeg har vært rimelig sikker helt siden vi var der at der IKKE skjedde noe vi ikke så. Men begynner å tvile litt på meg selv når hun plutselig blir slik ?

OM det skulle skjedd en tjuvparring der hadde hun nå ha vært ca 6 uker gravid, og da burde hun vel ha begynt å blitt ganske rund også? 
 

 

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, Gjesten skrev:

Takk Pingeling. Godt å høre at det i allefall ikke er uvanlig. Tror jeg snart har lest hele internett om emnet (?)og ser at fler har opplevd lignende og at det har vært innbilt. 
Og jeg har vært rimelig sikker helt siden vi var der at der IKKE skjedde noe vi ikke så. Men begynner å tvile litt på meg selv når hun plutselig blir slik ?

OM det skulle skjedd en tjuvparring der hadde hun nå ha vært ca 6 uker gravid, og da burde hun vel ha begynt å blitt ganske rund også? 
 

 

Hvis hun hadde vært 6 uker drektig, hadde du nok oppdaget det, ja. Det du ser her, er helt normalt, du kan ta det med ro.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...