Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får man noen titler om hunden er norsk utstilling champion i Sandefjord i November?

Jeg fikk vite først etterpå at man kunne få noen ekstra titler i NKK Sandefjord i juli noe jeg ikke visste.

  • 2 weeks later...
Skrevet
On 8/2/2023 at 12:04 AM, Randine said:

Hvordan er de nye reglene på NKK sine utstillinger nå med junior og veteran cert.

Hvis hunden ikke er fullcertet teller da junior eller veteran cert sånn som vanlig cert?

Nei, junior og veteran CERT er en helt egen ting mot helt egne titler. ? Samme med junior og veteran CACIB. 

On 8/7/2023 at 8:54 PM, Randine said:

Får man noen titler om hunden er norsk utstilling champion i Sandefjord i November?

Jeg fikk vite først etterpå at man kunne få noen ekstra titler i NKK Sandefjord i juli noe jeg ikke visste.

Du får ikke noe automatisk av titler om hunden er champion nei. Vanligvis er det de som plasseres som BIR/BIM, BIR/BIM junior og BIR/BIM veteran som får tittel. I herning på euro dog show fulgte tittelen CACIBet. 

Jeg er usikker på om det er noen egne titler på den utstillingen i november, jeg synes å huske det skulle være en til utenom de 3 som var nå i juli, men jeg husker ikke hva eller hvor. ? Kan hende jeg forvirrer det med jubileumstittelen også. Skal grave litt rundt å se om jeg finner utav det. ?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...