Gå til innhold
Hundesonen.no

Sletnig af profil


Recommended Posts

Skrevet

Hej med jer.

Jeg ville bare høre om man kan slette sin profil herinde??

Jeg ønsker at have en profil på et dansk hundeforum.

Så det er ikke fordi jeg ikke gider dette forum. Men det er jo lidt lettere at mødes med kennelejere fra Danmark og ikke Norge :rolleyes:

Med venlig hilsen Maria

  • Svar 66
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Synes det er lurt om man kan slette de som ikke vil være her lenger, så slipper medlemslisten å bli så rotete :(

Skrevet

Så om en bruker ønsker å bli slettet, så gjør dere ikke dette? Hva er grunnen til det? For at det skal se ut som at dere har flere medlemmer enn dere har?

Det er da vanlig kotyme på fora at dersom en bruker ønsker å bli slettet, så blir denne det, men, alle kan jo ikke være like ...

Skrevet

Så om en bruker ønsker å bli slettet, så gjør dere ikke dette? Hva er grunnen til det? For at det skal se ut som at dere har flere medlemmer enn dere har?

Det er da vanlig kotyme på fora at dersom en bruker ønsker å bli slettet, så blir denne det, men, alle kan jo ikke være like ...

Det er nok sikkert fordi det vil få en påvirkning for innleggene de respektive har skrevet fra tidligere.

Skrevet

Hun har bare skrevet 2 innlegg så akkuratt dette tilfelllet skulle det vel ikke ha så mye å si... Hadde vært verre viss det var en med mangen tusen innlegg :D

Skrevet

Får påvirkning på gamle innlegg, ettersom det ikke står hvem som har skrevet dem - derfor ser vi det best at brukerne blir stående.

Hvor mange medlemmer det står spiller ingen rolle for oss, det er ingen fordel og ha mange medlemmer og liten aktivitet.

Skrevet

Er vel ikke verre enn og gjøre som Scorpionen sier nei. Selv om du er medlem et sted behøver du jo ikke og skrive der.

Selv er jeg medlem i så mange forum at jeg ikke husker alle engang :D

Skrevet

Vi sletter kun dobbeltbrukere heller personer med 0 innlegg.

Det hjelper ikke hva som står i reglene. Ønsker en person å slette sin profil, så har dere bare å gjøre det. Jeg regner faktisk med at det blir ordnet omgående for Maria 81 og alle andre som ikke lengre ønsker å ha sin profil her. Jeg forventer å finne en meny for det om ikke så lenge. Det skulle bare mangle.
Skrevet

Hvorfor i alle dager forventer du og finne en sånn knapp her? Tenker du overhode på om det er teknisk mulig? Jeg liker overhode ikke måten du begynner og stille krav til hva det skal være og ikke være her.

Du kan ikke sitte og diktere hva du ønsker og ikke ønsker. Den knappen finnes ikke.

Vi sletter ingen brukere som har skrevet innlegg i forumet. Sånn er det, og sånn vil det alltid være. Har du meldt deg inn plikter du og lese reglene, noe som du godkjenner når du trykker registrer meg.

Skrevet

Hvorfor i alle dager forventer du og finne en sånn knapp her? Tenker du overhode på om det er teknisk mulig? Jeg liker overhode ikke måten du begynner og stille krav til hva det skal være og ikke være her.

Du kan ikke sitte og diktere hva du ønsker og ikke ønsker. Den knappen finnes ikke.

Vi sletter ingen brukere som har skrevet innlegg i forumet. Sånn er det, og sånn vil det alltid være. Har du meldt deg inn plikter du og lese reglene, noe som du godkjenner når du trykker registrer meg.

jeg mener dette går på den enkeltes personvern og man kan ikke lage regler som strider mot de. Det kan hende man ikke lengre ønsker å ha sin profil tilgjengelig for allmenheten og da er det en rettighet man har til å være anonym..om man i ettertid ønsker det. Jeg tok det for gitt at dette var mulig og jeg finner det meget provoserende og ytterst arrogant å neglisjere en så til de grader viktig sak!
Skrevet

Det er jo forsåvidt bare og endre e-postadresse og alle opplysninger om seg selv det da.

Har man en spesiell grunn til hvorfor man ønsker og slette seg selv, er det selvsagt lov og forklare grunnen. Men det var ikke personvern det var snakk om i denne saken.

I de fleste tilfeller må man stå for det man skriver.

Skrevet

Det er jo forsåvidt bare og endre e-postadresse og alle opplysninger om seg selv det da.

Har man en spesiell grunn til hvorfor man ønsker og slette seg selv, er det selvsagt lov og forklare grunnen. Men det var ikke personvern det var snakk om i denne saken.

I de fleste tilfeller må man stå for det man skriver.

Det er ikke det saken gjelder. Man skal ikke behøve og forklare hvorfor man ønsker å slette sin profil. Det holder i lange baner at man ønsker det selv. Man har også en rett, slik det er på andre fora å velge om man vil skrive anonyme innlegg selv om man er registrert.
Skrevet

Hvilken andre forum kan man slette seg selv på da? Der det finnes en slett meg selv knapp? Kunne vært intressant og sett.

Man kan skrive anonyme inlegg og jeg er hellig overbevist om at ingen går i mot datatilsynet i en så viktig sak. Selv om man kanskje ikke finner en sletteknapp, så kan man bare be om å bli slettet uten videre spørsmål. Det er vel bare våre myndigheter som sitter på en så ekslusiv rett vil jeg tro?
Guest Per Olav
Skrevet
Vi sletter ingen brukere som har skrevet innlegg i forumet. Sånn er det, og sånn vil det alltid være. Har du meldt deg inn plikter du og lese reglene, noe som du godkjenner når du trykker registrer meg.
Jeg forstår ikke problemet, Espen. Iflg norsk (og muligens dansk) lov skal enhver som ønsker det bli slettet fra komersieller eller private registre som vedkommende ikke ønsker å stå i. At man sletter en profil medfører vel ikke at innleggene slettes samtidig?

--

Per Olav

Skrevet

Jeg vet om forum hvor du kan slette din profil..

Og det burde jo være mulig å gjøre det her også.

Guest Per Olav
Skrevet

Hei!

Det står ingen ting i personopplysningsloven som tilsier at man må slette en profil hvor man fremstår som annonym. Personopplysningsloven er laget for "å beskytte den enkelte mot at personvernet blir krenket gjennom behandling av personopplysninger".

Med personopplysninger forstås opplysninger og vurderinger som direkte eller indirekte kan knyttes til en enkeltperson. Fotografier, bildeopptak og stemmer på lydopptak kan også anses som personopplysninger.

En annonym profil på et forum vil på ingen måte krenke personvernet med mindre vedkommende legger ut slik informasjon selv. I profilen på dette forumet har man mulighet til å endre slik informasjon.

Håper dette er et tilfredstillende svar.

MVH Paul I. Pettersen

Nei det var det ikke. Den informasjonen som ligger i Espens database kan også benyttes til ikke-ønskelige formål.

--

Per Olav

Guest Per Olav
Skrevet

Kan du gå litt i dybden på det?

MVH Paul I. Pettersen

Det er kjent at diskusjonsgrupper på nettet regelmessig blir scannet for e-postadresser som benyttes for masseutsendig av e-posttilbud for diverse produkter. Slik spam er blitt et av internetts største problem. I Espens database ligger bl a min e-postadresse og det faktum at jeg deltar på dette forumet vil sansynligvis gjøre meg attraktiv som potensiell kunde for en rekke foretak. For ytterligere å definere potensielle målgrupper har man "idiotinnlegg" som dette http://forum.hundesonen.com/index.php?showtopic=9012&hl= Jeg aner ingen ting om sikkerheten rundt Espens database, men i og med at jeg deltar på dette forumet aksepterer jeg at jeg muligens kan få et problem som jeg ikke ville hatt dersom jeg valgte å ikke delta. Så vidt jeg husker stopper Telenors spamfilter flere millioner spam hvert år. Ethvert privat eller kommersiell foretak har ikke anledning til å datalagre informasjon om tidligere kunder mot deres ønske.

--

Per Olav

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...