Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har måttet si farvel til to jakker etter jeg fikk valpis og nå har de gjenværende jakkene allerede blitt til "hundejakker" så jeg tenkte kjøpe en bra jakke og ha den til hundejakke. Men valpis er mye hund med mye ideer og en av dem er å gjete biler, noe jeg trodde vi hadde blitt flink å la være å gjøre til idag når vi gikk tur i regnværet langs vei uten fortau.

Hadde akkurat passert en arbeidsbil som holdt på med noe ledninger i veikanten, har valpis ytterst mot grøfta når hun plutselig fyker rundt meg og når jeg snur meg er det en bil hun har prøvd å gjete. Jeg hørte ingenting siden det var en elbil og jeg hadde en bråkete hette på :( Det kunne gått så forferdelig galt... Resten av turen gikk jeg uten hette for å si det sånn. Jeg har alltid kviet meg for å bruke hette pga slike ting, får helt vondt i kontrollfreaken av å ikke høre, var sånn selv med gamlehundene som ikke brydde seg om biler eller hunder eller noe som helst. Og nå med en gang jeg tar den på meg i striregn så skjer det noe.

Noen som har tips til bra "hundejakker" uten veldig lydtette hetter og uten bråkete stoff?

Skrevet

Jeg liker godt voksede bomullsjakker fra Barbour. Løst snitt med masse plass til tjukke ullgensere under på de klassiske modellene (Beaufort, Bedale, Northumbria), store lommer, passe varme, passe vanntette, bråker ikke like fælt som goretex eller andre syntetiske materialer. Du får kjøpt hette til dem, eller så kan du trekke på deg et hodeplagg av samme materiale.

De fungerer til en lufterunde i regnvær, men om du skal ut i "ordentlig" regnvær er det bare regntøy som gjelder, og det bråker jo. Kanhende er det sydvest du trenger?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...