Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, valpen vår trenger å møte flere hunder og gjerne valper i alle størrelser for sosialisering i Drammen, og da mener jeg hunder som er flinke og ikke bjeffer på andre og som er stabile og fine. Ser at det er lenge siden noe var postet her, men jeg prøver allikevel! Hvor kan de treffes og enklest sosialiseres? Og når?

Skrevet

Ta kontakt med Drammen Hundepark og spør om de har noe organisert valpesosialisering der kanskje? Ellers er brukshundklubben veldig aktiv og en fin gjeng.

Skrevet (endret)

Har snakket med de, og de har ikke lenger valpeslipp som før, eller noe annet utenom valpekurs. Som vi ikke trenger da vi har tatt det før. Pluss at det er vinter og tøft for en liten en i kulda nå, i Drammen Hundepark får de ikke ha på noe klær eller dekken.. Så de anbefalte egentlig en gruppe på facebook som ikke har med Drammen Hundepark å gjøre, så derfor ser jeg like godt også videre utenfor Drammen Hundepark. Synes det er dårlige tilbud i Drammen for hund, spesielt valp (som jo er der alle begynner). Kanskje man skulle se utenbys, da?

Hvor finner jeg denne brukshundklubben? Nå skal han ikke bli en brukshund per definisjon, men om de aksepterer at vi kommer på et treff for sosialisering er det knall! :)

Endret av stefanw1337
Skrevet

Brukshundklubben finner du her: http://www.dbhk.no/

Asker hundeklubb: https://askerhundeklubb.com/

Ellers er det jo bare å søke på nett etter klubber og hundeskoler i området. De fleste klubber vil nok være åpne for at dere kommer for sosialisering, men ikke alle vil ha frislipp eller lek på treningene sine. Men det er mye sosialisering i å være rundt andre hunder uten å leke også, kanskje enda viktigere egentlig. Men kanskje du finner en eller to der som dere kan møte innimellom og la hundene leke.

Det er nok ikke så mange steder for sosialisering innendørs overhodet. Og jeg er enig i at de ikke nødvendigvis bør ha på seg dekken eller sele ved lek, det er lett å sette seg fast.

  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...