Gå til innhold
Hundesonen.no

6 mnd med ukontrollert biting


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Eier en 6 mnd gammel blandingsvalp som ikke klarer å slutte å bite, han biter febrilsk i alt og alle både ved kosing og når han går løst i stua biter han også non stop i leiker og tepper, virker som en type stress biting. han knurrer og ruller seg i teppe, klarer ikke finne roen. Det er så og si umulig å kose med han da han bare biter! Han biter ikke hardt… vi er konsekvente og tar han ned fra sofaen når han begynner eller putter han i buret til han roer seg, men med en gang vi slipper han ut så begynner han på igjen! Pröver også å öve en del på ro trening på tur, men han begynner å knurre, grave og bite i båndet og gir seg ikke!! har prövd å avlede med godbiter, ignorere og ta han i halsbåndet og si konsekvent nei, men uten hell. Vil kjemisk kastrering muligens hjelpe på dette? Han får nok av både av fysisk og mental trening! VI går både på kurs og trener på egenhånd.. vet at dette kan skyldes at han ikke får nok ro og hvile, så derfor vi dessverre må bruke mye bur på han for å få han til å roe seg, så kort forklart så er det vel det at vi önsker en hund som kan slappe av også utenfor buret:)

 

Takker for alle svar da livet med hund er relativt slitsomt med lite glede for øyeblikket…

Skrevet

Uff, det høres slitsomt ut.

Hvor mye aktivisering får han faktisk? Kan det være for mye? Hva sier instruktøren på kurs?

Får han tyggeben, hudruller og sånt? Har dere prøvd med tørrfôr i brusflaske for aktivisering? Hvilke raser er hunden blanding av, får den nok utløp for de naturlige instinktene den er avlet for?

Jeg ville gitt nok å tygge på, og i tillegg jobbet mye med drakamp og apport. Dette er tydeligvis en hund som bruker munnen mye, og da må man jobbe med det, og ikke mot det.

Og for all del, ikke kastrere hunden for dette! Hunden er ikke kjønnsmoden og det er lite sannsynlig at det kommer av hormonelt stress.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...