Gå til innhold
Hundesonen.no

6 mnd med ukontrollert biting


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Eier en 6 mnd gammel blandingsvalp som ikke klarer å slutte å bite, han biter febrilsk i alt og alle både ved kosing og når han går løst i stua biter han også non stop i leiker og tepper, virker som en type stress biting. han knurrer og ruller seg i teppe, klarer ikke finne roen. Det er så og si umulig å kose med han da han bare biter! Han biter ikke hardt… vi er konsekvente og tar han ned fra sofaen når han begynner eller putter han i buret til han roer seg, men med en gang vi slipper han ut så begynner han på igjen! Pröver også å öve en del på ro trening på tur, men han begynner å knurre, grave og bite i båndet og gir seg ikke!! har prövd å avlede med godbiter, ignorere og ta han i halsbåndet og si konsekvent nei, men uten hell. Vil kjemisk kastrering muligens hjelpe på dette? Han får nok av både av fysisk og mental trening! VI går både på kurs og trener på egenhånd.. vet at dette kan skyldes at han ikke får nok ro og hvile, så derfor vi dessverre må bruke mye bur på han for å få han til å roe seg, så kort forklart så er det vel det at vi önsker en hund som kan slappe av også utenfor buret:)

 

Takker for alle svar da livet med hund er relativt slitsomt med lite glede for øyeblikket…

Skrevet

Uff, det høres slitsomt ut.

Hvor mye aktivisering får han faktisk? Kan det være for mye? Hva sier instruktøren på kurs?

Får han tyggeben, hudruller og sånt? Har dere prøvd med tørrfôr i brusflaske for aktivisering? Hvilke raser er hunden blanding av, får den nok utløp for de naturlige instinktene den er avlet for?

Jeg ville gitt nok å tygge på, og i tillegg jobbet mye med drakamp og apport. Dette er tydeligvis en hund som bruker munnen mye, og da må man jobbe med det, og ikke mot det.

Og for all del, ikke kastrere hunden for dette! Hunden er ikke kjønnsmoden og det er lite sannsynlig at det kommer av hormonelt stress.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...