Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

jeg har Nora, en snart seks år gammel Alaskan Husky. Som regel snill og fin å ha med å gjøre, enkel og rolig. Hun er veldig glad i oppmerksomhet og å bli klødd, og oppsøker alltid folk når det er besøk. Hun har derimot ved flere anledninger flekket tenner om folk kommer for nært når hun blir klødd. Med flekket tenner mener jeg å løfte litt på leppa, så så veldig dramatisk har det ikke vært, men i en tenkt situasjon der dette får gå videre og den som klør/gnur ansiktet sitt opp i Nora ikke ser tegnene så er vi redd for at dette kan bli alvorlig.

Vi øver på å bli flinkere med å be folk la henne være i fred, og å få henne til å gå på plassen sin når hun har fått hilse. Aller helst skulle vi ønske at vi kunne lært henne å gå bort når hun ikke får det som hun ønsker, i stedet for å stå støtt og forvente at alle leser språket hennes. Er det noen her som har noen tips til hvordan dette kan øves på?

Skrevet

Dette høres kanskje helt fjollete ut, men er det felling av tenner som avstandssøkende signal, eller kan det hende hun 'smiler' fordi hun nyter og er gira? :)

 

  • Like 2
Skrevet

Jeg tror husky er en rase hvor det ikke er helt uvanlig at den "smiler," altså viser tenna. Jeg ville søkt litt på nett, kanskje funnet en husky-side på facebook hvor du kan spørre andre med rasen. Jeg ville også kontaktet oppdretter for å høre om foreldrene er smilere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...