Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! 
 

Vi har en valp på 11 uker som er så godt som stueren. Siden vi fikk han for 2 1/2 uke siden har han hatt 3 uhell inne. 
 

Tidligere tisset han ca 6-8 ganger i døgnet, men vi tok han ut minst en gang i timen. Denne uka her har han kun tisset 4 ganger i døgnet. Når han først tisser så tisser han mye. 
 

Er det normalt at en valp tisser så sjelden? Vi syns det virker alt for lite.. Han har hatt 1 uhell inne denne uka. Synes det er frustrerende å ta han ut for å tisse så mange ganger til dagen uten at han faktisk går på do. 

Skrevet

Det høres litt lite ut, ja. Jeg går ut i fra han har fri tilgang til vann; drikker han lite? Hva slags mat får han? Vom og hundemat gjør gjerne at de drikker mindre enn tørrfor, og da vil de også tisse mindre. Spiser han mye/lite godbiter?

Du kan sjekke med oppdretter om dette er noe som kan ligge til rasen. Min rase har party-blære deluxe som voksne. Det er utrolig frustrerende når hunden ikke har tisset på 9 timer og likevel nekter å tisse når du tar den ut. Jeg har allerede opplevd at min valp på 4.5 mnd har hatt tendenser til dette siden hun var 3.5 mnd.

Dersom han er glad i godbiter så kan du prøve å belønne han hver gang han tisser ute.

  • 2 months later...
Skrevet

Bløter du tørrfôret? Det kan være smart å gjøre til valper, for da får de i seg godt med vann gjennom maten. Mange valper glemmer å drikke nok, særlig i sommervarmen kan det blir et problem. 

 

Høres jo ut som den får i seg for lite væske.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...