Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har enn 3 år gammel Cairn Terrier som er frisk og rask til vanlig.  Livlig kar, bjeffer på alt som nærmer seg ytterdøren.  Elsker barn.  Elsker besøk.  Elsker lange turer. 

For 5 dager siden ble han plutselig helt slapp.  Lå bare på gulvet, ville ikke ha mat, drakk minimalt.  Reagerte liksom ikke på noe som helst.  Peste bare vi skulle ut og tisse.  1,5 døgn etter det begynte tok vi til dyrlegen.  Da var han plutselig i fin form, men så ble han om bare enda slappere.  Alt av væske måtte han få direkte i munnen.  Mat var ikke aktuelt.  Ny tur til dyrlegen dagen etter og der ble det påvist 40,5 i feber.  Men ingen andre tegn til infeksjon.  Fikk antibiotika i sprøyte i nakken, samt febernedsettene i sprøyte i skinka og fikk beskjed om at han burde bli bedre iløpet av noen timer.  Det ble han ikke.  Ny tur til dyrlegen dagen etter, også nå med 40,5 i feber.  Nå ble det 500ml intravenøs væske og en type febernedsettende medisin og ny antibiotika.  Kom hjem etter 3 timer og for rett i mat og vannskål.  Loggra og var i mye bedre form.  I dag har han lufta seg en liten tur (ca 1 km) og vært mye oppe og gått.  Men nå i kveld skjøt feberen til himmels igjen.  Har drukket nesten 500ml i dag (ja, nå måler vi hva han drikker og 500ml er målet), og fikk ny runde med febernedsettende medisin.  Han har ikke kasta opp, og ingen diare.  Han virker ikke mentalt påvirket utover at han er sløv på grunn av feberen.

Dyrlegen snakker om en smittsom hundesykdom da han har fått inn 4 andre hunder på to dager med samme sykdomsbilde.  (Vi bor en liten plass med få andre dyrleger i nærheten)  Men han vet ikke helt hva det er.  

Hvor lenge ville dere prøvd med ulike medisiner og dyrlegebesøk før dere lar hunden slippe?  Synes det er vedlig vondt å se hunden så dårlig, men er jo så glad i han at det er vanskelig å si at det snart er nok.

Noen med erfaringer med hund og feber som vil dele?

Skrevet (endret)

Utfordringen er jo også pris.  Siden han også hadde er akutt skadetilfelle rett før jul har vi nå brukt opp den summen forsikringa dekker for et år.  

Kostet 2000 bare for intravenøs behandling i helga.  I tillegg har vi betalt for to runder hos veterinæren forrige uke. Nå nekter han å drikke igjen, har 40.8 i feber med febernedsettende, og da blir det fort til at han må ha en ny runde med intravenøst.  Og da blir det dyrt...

Han skjelver også en del nå, så tydelig han er sliten av å være syk.

Endret av Vovven

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...