Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg har en snart 15 år gammel blandingshund. Han veier ca 40kg.

Han har blitt stivere og stivere i bakpart de siste mnd. Noen ganger svikter bakparten helt. Han kommer seg fort på bena og er like blid. Kan også slepe litt på det ene benet. Vet at han er en gammel mann og at det snart kan være slutten. Spiser som vanlig og viser ingen tegn til smerter.

Lurer på om noen har erfaring med dette? Skjønner at det kanskje ikke er så mye å gjøre når han er så gammel?

Skrevet
52 minutes ago, Hal said:

Hei. Jeg har en snart 15 år gammel blandingshund. Han veier ca 40kg.

Han har blitt stivere og stivere i bakpart de siste mnd. Noen ganger svikter bakparten helt. Han kommer seg fort på bena og er like blid. Kan også slepe litt på det ene benet. Vet at han er en gammel mann og at det snart kan være slutten. Spiser som vanlig og viser ingen tegn til smerter.

Lurer på om noen har erfaring med dette? Skjønner at det kanskje ikke er så mye å gjøre når han er så gammel?

Vært hos kiropraktor? Min fine brunbjørn slet med bakparten og spesielt ene benet på slutten. Hun hadde god hjelp av kiro, massasje og og laser og selvsagt smertestillende. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...