Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundehår i klesvasken


Grønn
 Share

Recommended Posts

Noen som har triks for å fjerne hundehår fra klesvasken? Spesielt ullsokkene våre blir fulle av hundehår.

De siste dagene har det dukket opp en reklame for noen klebrige gummidingser som man kan putte i vaskemaskin og tørketrommel sammen med klesvasken og disse skal samle opp hårene. Noen som har prøvd? Eller har andre lure triks?

Jeg finner dessverre ikke igjen reklamen nå. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har forsøkt trikset med å legge en svamp i vaskemaskinen sammen med det som vaskes, uten hell. Har også sett den reklamen du refererer til, men jeg tror det kommer an på hva slags hår hunden din har, om det virker eller ikke. Mitt inntrykk er at slike ting fungerer bra på lange hår, type polarhundpels, og dårlig på korte hår som min egen hund har. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke prøvd en sånn dings. Her må klærne ristes godt før vask, sokker må vaskes alene (ellers så forpelser det alt det andre). Sokker tas i tørketrommel etter vask, som må støvsuges etterpå. Ellers så er det fram med klesrulle for å få bort resterende. Har korthåret hund, så det er hår overalt, men verst er de som stikker seg inn i f.eks bh'er?

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt festlig at det er vi med korthårsrasene som kommer hit og klager. BH pels er noe dritt! Og de velger de verst tenkelige øyeblikk for å stikke ut. Jeg var hos tannlegen for noen uker siden, og midt i time begynte det å klø på puppen. Når jeg kom hjem fant jeg et 5 mm langt hår som stakk bittelitt ut.

Mitt eneste tips for å redusere hundehår på sokker er å bruke tøfler inne. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...