Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har triks for å fjerne hundehår fra klesvasken? Spesielt ullsokkene våre blir fulle av hundehår.

De siste dagene har det dukket opp en reklame for noen klebrige gummidingser som man kan putte i vaskemaskin og tørketrommel sammen med klesvasken og disse skal samle opp hårene. Noen som har prøvd? Eller har andre lure triks?

Jeg finner dessverre ikke igjen reklamen nå. 

Skrevet

Jeg har forsøkt trikset med å legge en svamp i vaskemaskinen sammen med det som vaskes, uten hell. Har også sett den reklamen du refererer til, men jeg tror det kommer an på hva slags hår hunden din har, om det virker eller ikke. Mitt inntrykk er at slike ting fungerer bra på lange hår, type polarhundpels, og dårlig på korte hår som min egen hund har. 

Skrevet

Har ikke prøvd en sånn dings. Her må klærne ristes godt før vask, sokker må vaskes alene (ellers så forpelser det alt det andre). Sokker tas i tørketrommel etter vask, som må støvsuges etterpå. Ellers så er det fram med klesrulle for å få bort resterende. Har korthåret hund, så det er hår overalt, men verst er de som stikker seg inn i f.eks bh'er?

  • Thanks 1
Skrevet

Litt festlig at det er vi med korthårsrasene som kommer hit og klager. BH pels er noe dritt! Og de velger de verst tenkelige øyeblikk for å stikke ut. Jeg var hos tannlegen for noen uker siden, og midt i time begynte det å klø på puppen. Når jeg kom hjem fant jeg et 5 mm langt hår som stakk bittelitt ut.

Mitt eneste tips for å redusere hundehår på sokker er å bruke tøfler inne. 

Skrevet
8 timer siden, Grønn skrev:

Enig, men han som røyter stjeler også tøfler...

Auda, når du har dem på beina også? Nei..ellers så er det vel bare å børste han daglig samt støvsuge daglig..og støvsuge ullsokkene før du vasker de?

  • Like 1
Skrevet
8 timer siden, Tallyho skrev:

Auda, når du har dem på beina også? Nei..ellers så er det vel bare å børste han daglig samt støvsuge daglig..og støvsuge ullsokkene før du vasker de?

Neide, hehe :) Men jeg liker å dra beina opp i sofaen, og da ser han muligheter

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...