Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når dere har flere enn 1 hund i husstanden
Har dere forskjellige innkalling til hver av hundene da, eller en fast dere bruker på begge eller alle hundene? Som eks «på

plass» som er en nød innkalling der de må «slippe» alt de gjør og MÅ komme? 

Som ikke er et hverdags ord som «kom»  som vi bruker mye i det daglige.

 

Skrevet

Hundene har stort sett de samme kommandoene, både for vår del, og fordi særlig innkalling er belønnet så hardt at hvis den ene kommer så kommer den andre uansett.

Skrevet

Da jeg hadde to hunder brukte jeg å kalle dem inn på navnene, eller "kom".

Begge kom ved innkalling, uansett hvilket navn jeg brukte. Ellers har jeg også en plystrelyd som de kom på.

Skrevet

Begge kommer på «kom» eller på fløyta. Hvis jeg i treningssammenheng skal kalle de inn en og en, bruker jeg navnene deres. Hvis bare en av de har ører som funker på tur når jeg kaller inn, så kommer som regel den andre løpende etter også?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...