Gå til innhold
Hundesonen.no

HovawartValp


x-allimac5-x

Recommended Posts

Skrevet

Hej, vi skal kjøpe en ny hund nå, en hovawart.[Tispe]

Har ikke hatt denne type hund før..så vi lurer på om "noen der ute" har erfaringer å dele med oss..?`

Er det en hund som trenger noe spesielt, har hatt papilon før, så det blir litt av en overgang..

Håper noe tar seg tid til å svare! :)

Skrevet

Hei!

Søsteren min har en Hoffe som jeg har endel, så ja jeg har litt erfaring med rasen..

Hvilken kennel skal du få fra? Hva har du tenkt å bruke henne til?

Skrevet

Hoffe er vakre hunder det... :)

Sikkert ikke så nyttig for deg, men når jeg skulle kjøpe meg hund var dette en hund som stod på top-3 listen..!!

Skrevet

Vi har ikke tenkt å bruke hunden til noe spess..Det vil være en familie hund..Som er ute i skogen, på turer og sånt!

Vil sansynligvis prøve å lære den noe triks også..

Men har dere noen meninger/ aning om hovawarten sin egenskaper..

Er det lett å få den til å sitte, gi labb, ligge ..hente diverse ting ol/osv.. :):D

Camilla

Skrevet

Bildet jeg sitter med av Hovawart er at det er en brukshund som få, en god del blir trent som redningshund og i andre bruksgrener som krever mye av hundene, ergo er det en hund som kanskje lærer kjapt med som også krever mye av eieren sin i form av å få utfordringer både fysisk og mentalt.

Norsk Hovawart Klubb

Om man vil ha en tur- og familiekompis ville jeg gjerne tittet litt i andre retninger også?

Skrevet

Vi har ikke tenkt å bruke hunden til noe spess..Det vil være en familie hund..Som er ute i skogen, på turer og sånt!

Vil sansynligvis prøve å lære den noe triks også..

Men har dere noen meninger/ aning om hovawarten sin egenskaper..

Er det lett å få den til å sitte, gi labb, ligge ..hente diverse ting ol/osv.. :D:)

Camilla

Jeg anbefaler deg STERKT å velge en annen rase da!!!!!!

Hoffen er og blir en brukshund og det er store muligheter for at dere vil få problemer med at hunden finner på masse bøll fordi den kjeder seg!

Beklger men en Hoffe er ingen ren familiehund!!!!

Men for å svare på spørsmålene dine.. Ja det er veldig enkelt å lære dem triks, men det er desverre altfor lite for en Hoffe å kun lære triks, den krever så mye mer enn det!

Mulig jeg er kjip nå men jeg sier bare dette av egen erfaring! Søsteren og kjæresten kjøpte Hoffe og viste ikke hva de gikk til. De tenkte å ha han som familiehund og de har slitt ekstremt med han! Nettopp fordi han er så smart så er det et problem at han kjeder seg også finner han på bøll.. Og da snakker vi ikke bare bøll som det er til å le av assa!! Han er 2 år (på tirsdag :D ) og 50 kg så det er ikke bare bare å hanskes med han når han setter i gang.. Det har vært mye tårer og tenners gnissel med han, for å si det sånn...! :D Har også snakket med andre eiere av Hoffer og de sier det samme.. Desverre!

Jeg håper virkelig at dere tenker dere veldig godt om før dere gjør dette!!! Misforstå meg rett, Hoffen er en utrolig fin rase, som en brukshund!!! :D

Beklager hvis jeg kanskje er litt krass nå, men jeg ønsker ikke se noen slite med hunden sin! Og jeg har dette sånn tett innpå meg så derfor... Mener ikke å knuse noen drømmer! :unsure:

  • 2 weeks later...
Skrevet

jeg har også lest at hoffene er brukshunder, som trenger mye stimuli...

så trur jeg ville valgt en annen rase hvis man bare skal ha kosevoffse :) lykke til i alle fall, uansett hva dere ender opp med :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...