Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ønsker oss hund . Men vi ønsker oss helst en liten hund , da det passer best for oss :)

men hvilken rase bør vi velge ? Hvilken er mer familievennlig enn andre ?:)

vi liker å gå tur men ikke så veldig lange turer av gangen , men holder oss i aktivitet . 

Skrevet

De fleste hunder er familievennlige så lenge de blir tilvennet det. Det eneste for hundens del er at om det er små barn så er det nesten bedre med en litt større hund. Små hunder blir lett herjet med og snublet i.

Alle hunder, uansett størrelse, trenger både tur og aktivisering hver dag. Jeg mener en time daglig aktivitet er minimum uansett rase. Jeg kjenner chihuahua, yorkshireterrier og andre små hunder som er aktive i hundesport og går lange fjellturer.

Selv har jeg sansen for bichon frisé/havanaise. De må klippes jevnlig, men er ellers fine og omgjengelige hunder. Ellers har du jo chihuahua som er en av de mest populære, samt yorkshireterrier, og ulike dverg/miniatyrvarianter av raser. Men det kommer ganske an på hva slags hunder dere liker, preferanse på pelsstell, osv. De fleste små hunder har tendens til å bjeffe, men noen mer enn andre.

Mange av de populære små rasene (chihuahua, pomeranian m.fl) kan ha arvelige sykdommer og svakheter på grunn av dårlig avl, det kan være greit å sette seg inn i det for raser som er aktuelt.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...