Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjapt spørsmål. 

Jeg er tidligere eier av en hund som jeg hentet tilbake da ny eier verken tok vare på helse eller hunden generelt. Hun har godtatt at jeg har hentet den å jeg har sagt at hun ikke får den tilbake, dette også greit. Men hun står som eier og setter ikke hunden over på meg. Har sendt henne link der hun kan gjøre dette, men gjør ingenting med det. Hunden må til veterinær å fikse tenner og ha medisin... 

Skrevet

Med mindre du kan dokumentere at hunden er mishandlet så har du strengt tatt ikke lov til å ta hunden. Og om hunden er mishandlet er det en sak som skal gå gjennom politi/mattilsyn. Kjipt, men sånn er det. De som har kjøpt hunden eier den, og du har ingen rettigheter, uansett hva som skulle stå i kjøpekontrakten.

Når det er sagt, hvis eieren er med på å gi tilbake hunden til deg (jeg håper du betaler tilbake kjøpesummen) så bør du få en skriftlig kontrakt på dette så snart som mulig. Det er de som sitter med alle rettighetene dersom de skulle ønske å få hunden hjem igjen.

Du bør også ta turen til veterinær og få dokumentert manglende behandling/behov, i tilfelle det blir en konflikt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...