Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan gikk det i Ølen


Lizzie

Recommended Posts

Jeg har visst glemt ut at denne tråden fantes og lagt min lille første dag i ringen tingen et annet sted..

Uansett..kort fortalt så sier jeg det her og:

To much puppy like.Also in size and bones.Need developed chest and power...

Jeg aner ikke hva de mente med det,eller hva inntrykket av hunden var utenom det,så jeg må si at jeg rynker på nesen av hele utstillingsgreia.Kritikken var lite utfyllende synes jeg som er ny da,og ikke skjønner noe av det hele.

Betyr den kritikken at hunden vokser seg bra og at det eneste han trenger er å legge seg ut å bli voksnere?

Frustrerende å ikke forstå hva det går i... ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor gammel er hunden din da, og har ikke du raser som er sent utviklet?

Puppylike vil den jo ikke være evig, du får gå tur i skog og mark sånn at den får mer muskelmasse!

Synes ikke det høres så ille ut jeg, det går nok bedre neste gang når han er mer utviklet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har visst glemt ut at denne tråden fantes og lagt min lille første dag i ringen tingen et annet sted..

Uansett..kort fortalt så sier jeg det her og:

To much puppy like.Also in size and bones.Need developed chest and power...

Jeg aner ikke hva de mente med det,eller hva inntrykket av hunden var utenom det,så jeg må si at jeg rynker på nesen av hele utstillingsgreia.Kritikken var lite utfyllende synes jeg som er ny da,og ikke skjønner noe av det hele.

Betyr den kritikken at hunden vokser seg bra og at det eneste han trenger er å legge seg ut å bli voksnere?

Frustrerende å ikke forstå hva det går i... :thumbs:

Det var en dårlig kritikk, ofte når dommere ser noe de ikke liker så gidder de ikke bruke tid på hunden og skriver en kort kritikk også ferdig <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aner ikke hvilken ring..Corsoringen..hehe :lol: Bullmastiffer og alt mulig der..

Utviklet ved 2 års alder.

Men folk som har peil på rasen sa at hun der dama måtte være toskete...(håper det)

Jeg mister tillit til utstillinger /dommere om det skal dømmes hund av folk som ikke vet hva de ser etter.

Det er stor forskjell på hunderaser.

At dommere dømmer ulikt blir for meg helt feil.

En god hund skal gå igjennom på alle utstillinger fordi alle dommere med kompentanse ser at den er bra.

En dårlig hund skal gå ut av ringen fordi den ser ut som den gjør og er feil.Uansett dommer og sted.

En dårlig hund skal ikke oppnå Champion tittel pga en tosk som synes hunden er bra og omtrent ikke aner hvilken rase det er..

Da vil jo hunden bli brukt i avl pga falsk tittel,og dårlige utypiske hunder blir det mere av.

Og sånn er det nok at rasene forandrer seg...

Det skal ikke være en smaksak etter hvilken "type" man liker,men en "fasit" man følger fordi man vet hva man ser etter,og kjenner rasen man dømmer.En standard er en standard..

Det finnes bare en "type" hund og det er rasen den er.Et for vidt spekter ødelegger jo bare.

Men jeg håper på bedre lykke neste gang..

Og om jeg får en til dårlig kritikk etter at han er utvokst så stiller jeg ikke mer.

Venter ikke på den gule "tråden"..heheh..

Uansett så var det mange fine hunder,og opplevelsen var kjempekjekk... :thumbs:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Birk ble stilt for første gang som junior (11 mnd), fornøyd med reultat, dommer og kritikk jeg :)

Fikk 1JK, 1JKK.

Søsteren fikk cert og mamman blå :)

Her er Birks kritikk:

"Very unfinished dog. Corr head and expression.

A little long in body. Well angulated.

Coat is in formation.A little cow hoaxed behind.

Good movements."

Dess min feil ang ku-hasene, mister litt oversikt over bakparten, er ganske grønn som handler.

Har heldigvis fått litt ekspert-hjelp nå :)

Monica

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...