Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen vår er nå snart 4 mnd. Mye begynner å gå seg til, men en ting som er frustrertende er at morgenen starter 5.30. ? 

Det kan hende det er katten som er medskyldig i å vekke ham, evt er det bre hans morgentid. Har forsøkt å ta ham opp i sofaen med meg for å sove videre der, men det funker bare kort tid også må han på do. Går vi rett ut med ham, blir han så våken at det er full rulle i lang tid, så ingen håp om mer søvn. 

Er det noen her som har hatt samme problem og som har hatt effekt med ett eller annet triks? 

 

Skrevet (endret)
12 timer siden, sheltiemamma skrev:

Valpen vår er nå snart 4 mnd. Mye begynner å gå seg til, men en ting som er frustrertende er at morgenen starter 5.30. ? 

Det kan hende det er katten som er medskyldig i å vekke ham, evt er det bre hans morgentid. Har forsøkt å ta ham opp i sofaen med meg for å sove videre der, men det funker bare kort tid også må han på do. Går vi rett ut med ham, blir han så våken at det er full rulle i lang tid, så ingen håp om mer søvn. 

Er det noen her som har hatt samme problem og som har hatt effekt med ett eller annet triks? 

 

Sliter fortsatt med vår (snart 5 mnd). Det hjalp litt å ta hu ut for å tisse for så rett inn igjen på mørkt soverom uten tilgang på leker og tyggeting. Men det pusher det kun til klokka 0600. Nå har vi starta å ha hu der hu er alene på dagtid i perioden 0605-0700 (når vi står opp for å gå på jobb) det går ganske greit. Da ligger hu bare å sover.

Drømmen er at hu står opp med oss slik at vi kan sove lengre på helg! Akkurat det har jeg ikke svaret på ?

 

Edit: Utrolig nok funka kommandoen "Legga seg" (ro kommando) klokka 0600 idag. Hu sto ikke opp engang når vekkeklokka ringte 0700!

Endret av Oyvind1337
Ny informasjon
  • Like 1
Skrevet

Jeg tok med valpen ut for at hun skulle få gjort fra seg, og så fortsatte jeg å sove (eller late som, ikke så lett alltid) til i 7-tiden. Hun fikk være hos meg i senga, men fikk ingen respons på noen ting, ting var kjedelig. Ganske fort (ettersom jeg husker da) skjønte hun tegninga og la seg ned igjen. Etterhvert økte jeg tiden, for jeg hadde ikke tenkt til å ha en hund som maste seg til å stå opp før jeg vil. Nå sover hun så lenge jeg gjør, selv i helgene og av og til gidder hun ikke stå opp når jeg gjør heller, nå er hun blitt voksen da. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...