Gå til innhold
Hundesonen.no

Balder har vært hos dyrlegen


Rabalder

Recommended Posts

Nå har vi vært hos dyrlegen og lyst øynene og tatt røntgen av hofter og albuer. Trodde det skulle være dyrere, så ble positivt overraska.

Balder har en liten fortettning(gråstær) på ene øyet, men det skulle ikke ha noen betydning på synet i føste omgang. Hoftene så fine ut, men han har en ugjevnhet i den ene albuen(svak grad) Får ikke skikkelig svar før om en uke eller to. Ennå et bevis på at blandinger ikke er sunnere enn rasehunder.

Nå er han helt sliten stakkars

balderslv.jpg

Er vanskelig å holde på varmen når man er delvis ned dopet, så da måtte dekkenet på :icon_redface:

balderslv2.jpg

Målet med dyrlegebesøket var å finne ut om han var god nok til å trekke saccovogn og det er han, så til sommeren blir det full fart :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tipper det blir gøy med sacco til sommeren ja!! biggrin.gif

Ja gleder meg til å begynne med det :lol: blir kjekt med en hund med fart i :)

Du må lage en hjemmeside til han!!! ...seriøst...

Hehe er ikke noe ekspert på data :icon_redface: men har begynt på en liten side, så mulig det kommer snart :lol:

Han så litt sliten ut. huh.gif

Jeg har jo også et eksempel her på at blandingsraser ikke er av de friskeste. ohmy.gif

Uff ja han ligger strekk ut ennå, lurer på om han ikke har fått nok oppvåkningsmiddel eller om han bare synes synd på seg selv :D

Huff, tror nok bare det er en myte at blandingshunder er friskere, er nok bare sjeldnere de blir sjekket. Dyrlegene virket overrasket over at jeg skulle øyenlyse og røntge en blandingshund uten misstanke av at han feilte noe, kontordamen spurte to ganger for å være sikker på at jeg ville dette så det er nok ganske uvanlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Husker når vi røntget Cita, og hvor trøtt hun var etterpå :) Hun ble skikkelig glad for å se meg når hun kom ut fra dyrlegen, men bare snubla og falt når hun prøvde å løpe mot meg.

Kostet det bare 1600?! Vi betalte 2000 når vi aa og hd røntget Cita, og hun ble ikke øyenlyst engang :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, og lykke til med resultatene!

Jeg betalte ca 1400,- for røntging av HD og AA her i Oslo nå i Januar (men da røntget jeg to stykker, mulig jeg fikk litt rabatt).

Men det jeg ville si var at NKK har litt problemer akkurat nå, så alt tar fryktelig lang tid å få svar på. Jeg røntget mine den 17. januar, og albue-bildene er ennå ikke avlest.

Hofteresultatene kom ganske fort opp på DogWeb (begge var fri - JIPPI!), og det andre avlesningsbrevet (med reg.beviset) fikk jeg faktisk med posten i dag (det første fikk jeg for et par dager siden).

Håper din klinikk er litt mere våkne enn den jeg var på - da NKK skal ha betalt på forhånd for disse avlesningene (180,- for HD og like mye for AA). Det holder ikke med slik engangsfullmakt som man skriver under på, eller å krysse av for å få det i postoppkrav. Dette til tross for at disse skjemaene fremdeles ligger på NKKs hjemmeside...

Men forhåpentligvis får dem nå jobbet seg litt ajour - nå skal de jo ha telefonfri de første to dagene neste uke..

Ha en fin helg,

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...