Gå til innhold
Hundesonen.no

Balder har vært hos dyrlegen


Rabalder

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi vært hos dyrlegen og lyst øynene og tatt røntgen av hofter og albuer. Trodde det skulle være dyrere, så ble positivt overraska.

Balder har en liten fortettning(gråstær) på ene øyet, men det skulle ikke ha noen betydning på synet i føste omgang. Hoftene så fine ut, men han har en ugjevnhet i den ene albuen(svak grad) Får ikke skikkelig svar før om en uke eller to. Ennå et bevis på at blandinger ikke er sunnere enn rasehunder.

Nå er han helt sliten stakkars

balderslv.jpg

Er vanskelig å holde på varmen når man er delvis ned dopet, så da måtte dekkenet på :icon_redface:

balderslv2.jpg

Målet med dyrlegebesøket var å finne ut om han var god nok til å trekke saccovogn og det er han, så til sommeren blir det full fart :lol:

Skrevet
tipper det blir gøy med sacco til sommeren ja!! biggrin.gif

Ja gleder meg til å begynne med det :lol: blir kjekt med en hund med fart i :)

Du må lage en hjemmeside til han!!! ...seriøst...

Hehe er ikke noe ekspert på data :icon_redface: men har begynt på en liten side, så mulig det kommer snart :lol:

Han så litt sliten ut. huh.gif

Jeg har jo også et eksempel her på at blandingsraser ikke er av de friskeste. ohmy.gif

Uff ja han ligger strekk ut ennå, lurer på om han ikke har fått nok oppvåkningsmiddel eller om han bare synes synd på seg selv :D

Huff, tror nok bare det er en myte at blandingshunder er friskere, er nok bare sjeldnere de blir sjekket. Dyrlegene virket overrasket over at jeg skulle øyenlyse og røntge en blandingshund uten misstanke av at han feilte noe, kontordamen spurte to ganger for å være sikker på at jeg ville dette så det er nok ganske uvanlig.

Skrevet

Håper svarene du får er gode nyheter da! Stakar Balder er nok trøtt etter dopingen, hehe. Han er så "godslig", man får lyst til å klemme han når man ser bilder!

Skrevet

Husker når vi røntget Cita, og hvor trøtt hun var etterpå :) Hun ble skikkelig glad for å se meg når hun kom ut fra dyrlegen, men bare snubla og falt når hun prøvde å løpe mot meg.

Kostet det bare 1600?! Vi betalte 2000 når vi aa og hd røntget Cita, og hun ble ikke øyenlyst engang :)

Skrevet

Hei, og lykke til med resultatene!

Jeg betalte ca 1400,- for røntging av HD og AA her i Oslo nå i Januar (men da røntget jeg to stykker, mulig jeg fikk litt rabatt).

Men det jeg ville si var at NKK har litt problemer akkurat nå, så alt tar fryktelig lang tid å få svar på. Jeg røntget mine den 17. januar, og albue-bildene er ennå ikke avlest.

Hofteresultatene kom ganske fort opp på DogWeb (begge var fri - JIPPI!), og det andre avlesningsbrevet (med reg.beviset) fikk jeg faktisk med posten i dag (det første fikk jeg for et par dager siden).

Håper din klinikk er litt mere våkne enn den jeg var på - da NKK skal ha betalt på forhånd for disse avlesningene (180,- for HD og like mye for AA). Det holder ikke med slik engangsfullmakt som man skriver under på, eller å krysse av for å få det i postoppkrav. Dette til tross for at disse skjemaene fremdeles ligger på NKKs hjemmeside...

Men forhåpentligvis får dem nå jobbet seg litt ajour - nå skal de jo ha telefonfri de første to dagene neste uke..

Ha en fin helg,

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...