Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Skal bygge dobbetgulv i en varebil slik at jeg får plass til alt hundeutstyret...

Er det noen som har bygd dobbelt gulv til varebil selv, da med uttrekkbare skuffer? Noen som har en god bygge oppskrift?

bilder?

(Er ikke interessert i andre forslag enn dobbeltgulv) 

legger ved et inspirasjonsbilde av proff løsning...

 

84DD89AD-9805-4DB9-A47E-56F3181F2EFC.jpeg

Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Du kan jo ta en titt her, selv om mange ikke er aktive lengre:

 

Ja, den har jeg sett. Men der er det burløsninger, det er ikke det jeg trenger hjelp til...

Skrevet

jeg har kurver fra IKEA under gulvet på min bil. Del ett slikt stativ med kurver, skrudd de fast i karmer av tre og vips har man meget billige kurver. Men skulle gjerne hatt slikt som på bildet ditt- kan jo sikkert være mulig å få tak i slike brukt, men koster vel endel uansett

Skrevet

De selger en del av disse proffe løsningene brukt på finn, bare et tips. 

Ellers tror jeg hadde satt opp noen pinner(hva er vel et bedre ord på det?) og lagt over en stokk, enten på høyde med hjulbuen inni, eller lavere alt etter som. Fått tak i ei HDF/MDF plate og plassert oppå. Muligens avstivet på midten. 

Under der hadde jeg plassert slike bokser med lokk og hjul, og laget til en stopper bak slik at de ikke triller innover. 1641756523_Utennavn.jpg.635edbaeefb821af2fd48ae6cc4f35c6.jpg

Skrevet

Jo, er fullt klar over at de selges en del på Finn. Men jeg spurte om tips, til de som har bygd selv.

skal ha uttrekkbare skuffer. Så hadde vært fint med erfaringer fra andre før man begynner og bygge

Skrevet

Jeg har hjemmebygget opphevet gulv i min varebil. Det ble bygget en kraftig ramme med fastskrudd finérplate oppå. Alt sammen er festet til bilens originale lastekroker. Laget "skinner" til skuffer (murdunk fra Biltema). Simpelt, men fungerer veldig godt. Fastlimt gummimatte på toppen. Hatt denne løsningen nå i 3 år, og jeg er veldig fornøyd :) 

61DB5DBA-5A1F-46C1-92DE-9CF3A73D835B.thumb.jpeg.91756b8a0fd72281dfe438a07122ec42.jpeg

B5B851DE-3D90-405B-86FD-DE464E032851.thumb.jpeg.c78581f91403f0efdc4fc0171c0c446a.jpeg

4E2D62B8-C4A8-43DB-BD36-45B32C896A84.thumb.jpeg.a22951fbc109490d8c25e98a99f6c196.jpeg

4BBDEE87-C2BA-4C98-9EE0-9EFB02E9B5CA.thumb.jpeg.f6e0e7337fbead9839ca40c90b2cf6f5.jpeg

9F627513-79A2-4F82-A50B-CE2757A11F86.thumb.jpeg.d571a4f957f54537008d7c07adccbbe0.jpeg

898F9DA3-D673-4134-96B9-A2AFDA570E86.thumb.jpeg.f72cda38e70933040ec8edb212627b74.jpeg

  • Like 2
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Skrevet
On 3/22/2020 at 3:25 PM, r.johannesen said:

Ble at jeg fant skuffer på Finn som var rimelige.

monterte plate i bunn, skuffene også plate på toppen.

 

D2601621-F7FC-43CF-A08C-F493B87CEFDB.jpeg

90BF3158-929E-4C2A-A997-D7C9C045D7C8.jpeg

5A335B9B-5BA7-41C3-9857-41BA88004B69.jpeg

Det ble skikkelig flott!
Hva søkte du etter for å finne slikt på finn? Og hva heter platene du har brukt? 

  • 2 years later...
Skrevet (endret)

Kan du låse de skuffene også? Så litt sånn ut!

EDIT: oi, denne var vist gammel. Jaja sånn går det. :lol: 

Endret av Rocket

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...