Gå til innhold
Hundesonen.no

Bitt av hund i hundepark


Tweety
 Share

Recommended Posts

Jeg var i en hundepark med min 5 år gamle siorpuddelhann i går. Vi var der en stund med en annen hund han kjenner og det har alltid gått fint. Så kommer det en annen mellomstor hund på 1,5 år. Min bryr seg ikke så mye om ham, men holder seg unna. Men hver gang min hund nærmer seg eieren så piper den andre. Etter hvert går det over til at den andre knurrer hver gang min nærmer seg eieren til den andre mellomstore, mens når kompisen til min nærmer seg eieren, da går det fint. De knuffer sammen et par ganger, men det roer seg fort igjen. Og ja vi burde nok avsluttet turen der og da, i retrospekt. Men plutselig ryker de i hop skikkelig og da ser det ut som de ikke kommer til å løse dette selv så jeg tar tak i min og snur ham og meg rundt slik at jeg får skilt de med meg mellom dem, plutselig så blir jeg bitt i rumpa av den andre hunden. Skikkelig, og hardt. Jeg slipper hunden min og de ryker i hop igjen, mens jeg har så vondt at jeg sliter med å puste kjennes det ut som. Den andre eieren får sjokk og roper ut "bet ham deg?!" , og jeg svarte at ja det gjorde den, mens jeg står lent over et bord der fordi det gjør så vondt. Så sier hun "jeg tror vi går jeg". Tar hunden sin, og går. 

 

Jeg kom hjem og og mannen min fikk sett på såret mitt, og det var et ordentlig bitt. Legger ved bilde. Jeg endte med å ringe legevakt, men jeg har hatt påfyll med stivkrampe for ikke lenge siden. Det ble hull i huset, og det blødde litt.

 

 

 

Det jeg egentlig er ute etter å diskutere er hva som egentlig gjøres med slikt. For det første har jeg ingen kontaktinformasjon til den andre eieren, og for det andre har jeg i ettertid tenkt på at den mellomstore faktisk måtte hoppe opp for å bite meg. Er dette vanlig oppførsel i et slagsmål, eller?

 

86725989_195376431731036_431410936394285056_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er rett og slett sånt man må regne med om man går mellom to hunder som sloss. Du beskriver i tillegg at den fremmede hunden flere ganger har gitt tydelig signal til din om å holde seg unna eieren. Her vil jeg si at eventuelt ansvar er ganske delt. Den andre eieren burde tatt med hunden sin og gått før situasjonen eskalerte, og du burde gjort det samme.

Nå har du lært av erfaringen og er nøyere på å lese hundene og gå unna før det smeller neste gang. God bedring!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, simira skrev:

Det er rett og slett sånt man må regne med om man går mellom to hunder som sloss. Du beskriver i tillegg at den fremmede hunden flere ganger har gitt tydelig signal til din om å holde seg unna eieren. Her vil jeg si at eventuelt ansvar er ganske delt. Den andre eieren burde tatt med hunden sin og gått før situasjonen eskalerte, og du burde gjort det samme.

Nå har du lært av erfaringen og er nøyere på å lese hundene og gå unna før det smeller neste gang. God bedring!

Takk for svar! Det er det jeg og har tenkt, og det er jo verd det når man risikerer at det er egen hund det går ut over! Det er bare mange andre som har kommet med andre tanker som er uenige med meg, så jeg har vært interessert i hva folk som faktisk har hund tenker :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mest sannynlig har ikke hunden gått etter å bite deg, men hunden din. Du kom bare i veien. Hunder som bevisst biter folk har jeg ikke særlig til overs for, men det er veldig, veldig få som faktisk gjør det. Det meste er misforståelser eller uhell (og menneskets ansvar).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ting kan skje i kampens hete og mange hunder tenker ikke helt klart da ? De bare reagerer og da kan man risikere å bli bitt. Jeg hadde ikke gått videre med no, hadde regnet det som et uhell. 

Neste gang kan du prøve å lese situasjonen bedre og bryte av før ting går galt. Om det blir slosskamp er det lurt at man er flere sammen og tar hver sin hund ? Å dra 1 hund ut av en kamp er ikke noe som nødvendigvis fungerer da den andre hunden da kan gå etter hunden når den blir dradd unna, evt eieren i kampens hete. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...