Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Må innrømme at jeg ikke er helt sikker på hvor problemet ligger her, men tror det er en adferdsutrfordring så vi prøver her ! 

Min hannhund på nå straks 2 år gikk i går opp i sengen til mine foreldre og tisset. Jeg skjønner svært lite av dette da han har sovet på rommet deres mange mange ganger før og har jevnlig tilgang på rommet, og han ellers er stueren og har vært dette lenge. Han hadde en lignende sak forrige uke hvor han tisset i baggen til min far, men da regnet jeg med det var fordi min far hadde vært på tur i to-tre dager og baggen derfor sikkert luktet "feil"... 

Jeg tror ikke det er medisinsk da det bare skjer på slike rare steder og til rare tider, typisk at det ikke er mer enn et par timer siden han var ute el. Er dette bare en unghundsak? Noen som har erfaring på om det gir seg av seg selv, eller burde jeg gjøre noe tiltak? Klarer ikke helt skjønne hvorfor han valgt å gjøre som han gjorde i går, noen som har noen ideer? 

 

Skrevet

Ja, da får vi bare være nøyere fremover og satse på at det gir seg kjapt. Er dette en ting de typisk kan finne på å gjøre hvor som helst eller mest på ting som lukter "ikke-Mattis"? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...