Gå til innhold
Hundesonen.no

Sileo


Recommended Posts

Fikk beskjed av vet om å bruke sileo før neste veterinærbesøk. Leste litt på felleskatalogen og der fant jeg dette: 

Holdbarhet etter første åpning av doseringssprøyten: 48 timer. Notér på esken etter “Etter åpning brukes innen…..” som en påminnelse om når 48 timer har gått.

Betyr det at jeg må kaste den når jeg har brukt den bare en gang? Hun skal bare ha 2 prikker så det er jo masse igjen etterpå...?

red; et annet sted står det 4 uker etter åpning, og et tredje sted står det at det ikke skal brukes etter utløpsdato på pakken. Er det rart man blir forvirret?

Endret av Kaisen
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Wilhelmina skrev:

Jeg stilte samme spørsmål direkte til produsenten for en stund siden, og fikk følgende svar:

«Vi fikk godkjenningen på 14 dager etter at brosjyre og pakningsmateriell var gått i trykken. Riktig er altså 14 dager.»

14 dager? Rart at det står 3 andre svar rundt om kring da? veldig misvisende. jaja det var jo litt dumt egentlig. At jeg må få ny resept på sileo hver gang jeg er der og kaste så mye. innser at det var veldig dumt av meg å hente ut sileo nå i dag, når jeg ikke vet når vi skal tilbake.??‍♀️ Leste et sted at holdbarheten er 3 år i uåpnet pakning, vet du om det stemmer da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, Artemis skrev:

Det står utløpsdato på alle legemidler.

Det er jeg klar over? poenget var at det kanskje var dumt av meg å hente den nå, hvis det blir lenge til neste veterinærbesøk og den går ut på dato i mellomtiden

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 hour ago, Kaisen said:

Det er jeg klar over? poenget var at det kanskje var dumt av meg å hente den nå, hvis det blir lenge til neste veterinærbesøk og den går ut på dato i mellomtiden

Vel, sånt kommer også veldig an på hvor lenge pakken har ligget på apoteket. De er vanligvis holdbar et par år fra produksjonsdato. Men når du henter ut en pakke på apoteket kan du jo se på datostemplingen før du tar den med deg. Hvis den går ut på dato i nærmeste fremtid kan du jo alltids be om å få en med bedre holdbarhet...

Endret av Artemis
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 6/17/2019 at 10:42 PM, Wilhelmina skrev:

Jeg stilte samme spørsmål direkte til produsenten for en stund siden, og fikk følgende svar:

«Vi fikk godkjenningen på 14 dager etter at brosjyre og pakningsmateriell var gått i trykken. Riktig er altså 14 dager.»

Jeg stilte spørsmålet til veterinæren min sien jeg hadde de på telefonen ang noe annet for en stund siden. I dag ringte hun opp igjen og hadde snakket med produsenten hun også. Til henne sa de 4 uker. Rart de gir så forskjellige svar?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Kaisen said:

Jeg stilte spørsmålet til veterinæren min sien jeg hadde de på telefonen ang noe annet for en stund siden. I dag ringte hun opp igjen og hadde snakket med produsenten hun også. Til henne sa de 4 uker. Rart de gir så forskjellige svar?

Såpass! Ja det er jo helt håpløst at det er så mange forskjellige svar å forholde seg til. Men da har de kanskje fått enda en ny godkjenning etter at jeg kontaktet de. Hva står det i pakningsvedlegget?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

15 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Såpass! Ja det er jo helt håpløst at det er så mange forskjellige svar å forholde seg til. Men da har de kanskje fått enda en ny godkjenning etter at jeg kontaktet de. Hva står det i pakningsvedlegget?

At den må brukes innen 48 timer etter den er åpnet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...