Gå til innhold
Hundesonen.no

Sileo


Recommended Posts

Fikk beskjed av vet om å bruke sileo før neste veterinærbesøk. Leste litt på felleskatalogen og der fant jeg dette: 

Holdbarhet etter første åpning av doseringssprøyten: 48 timer. Notér på esken etter “Etter åpning brukes innen…..” som en påminnelse om når 48 timer har gått.

Betyr det at jeg må kaste den når jeg har brukt den bare en gang? Hun skal bare ha 2 prikker så det er jo masse igjen etterpå...?

red; et annet sted står det 4 uker etter åpning, og et tredje sted står det at det ikke skal brukes etter utløpsdato på pakken. Er det rart man blir forvirret?

Endret av Kaisen
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Wilhelmina skrev:

Jeg stilte samme spørsmål direkte til produsenten for en stund siden, og fikk følgende svar:

«Vi fikk godkjenningen på 14 dager etter at brosjyre og pakningsmateriell var gått i trykken. Riktig er altså 14 dager.»

14 dager? Rart at det står 3 andre svar rundt om kring da? veldig misvisende. jaja det var jo litt dumt egentlig. At jeg må få ny resept på sileo hver gang jeg er der og kaste så mye. innser at det var veldig dumt av meg å hente ut sileo nå i dag, når jeg ikke vet når vi skal tilbake.??‍♀️ Leste et sted at holdbarheten er 3 år i uåpnet pakning, vet du om det stemmer da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, Artemis skrev:

Det står utløpsdato på alle legemidler.

Det er jeg klar over? poenget var at det kanskje var dumt av meg å hente den nå, hvis det blir lenge til neste veterinærbesøk og den går ut på dato i mellomtiden

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 hour ago, Kaisen said:

Det er jeg klar over? poenget var at det kanskje var dumt av meg å hente den nå, hvis det blir lenge til neste veterinærbesøk og den går ut på dato i mellomtiden

Vel, sånt kommer også veldig an på hvor lenge pakken har ligget på apoteket. De er vanligvis holdbar et par år fra produksjonsdato. Men når du henter ut en pakke på apoteket kan du jo se på datostemplingen før du tar den med deg. Hvis den går ut på dato i nærmeste fremtid kan du jo alltids be om å få en med bedre holdbarhet...

Endret av Artemis
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 6/17/2019 at 10:42 PM, Wilhelmina skrev:

Jeg stilte samme spørsmål direkte til produsenten for en stund siden, og fikk følgende svar:

«Vi fikk godkjenningen på 14 dager etter at brosjyre og pakningsmateriell var gått i trykken. Riktig er altså 14 dager.»

Jeg stilte spørsmålet til veterinæren min sien jeg hadde de på telefonen ang noe annet for en stund siden. I dag ringte hun opp igjen og hadde snakket med produsenten hun også. Til henne sa de 4 uker. Rart de gir så forskjellige svar?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Kaisen said:

Jeg stilte spørsmålet til veterinæren min sien jeg hadde de på telefonen ang noe annet for en stund siden. I dag ringte hun opp igjen og hadde snakket med produsenten hun også. Til henne sa de 4 uker. Rart de gir så forskjellige svar?

Såpass! Ja det er jo helt håpløst at det er så mange forskjellige svar å forholde seg til. Men da har de kanskje fått enda en ny godkjenning etter at jeg kontaktet de. Hva står det i pakningsvedlegget?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

15 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Såpass! Ja det er jo helt håpløst at det er så mange forskjellige svar å forholde seg til. Men da har de kanskje fått enda en ny godkjenning etter at jeg kontaktet de. Hva står det i pakningsvedlegget?

At den må brukes innen 48 timer etter den er åpnet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...