Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Oppdaget denne svarte utveksten på beinet til hunden min idag, ca 0,5 cm stor. Noen som vet hva dette kan være? Bør vetrinær oppsøkes?

setter stor pris på all hjelp og forslag. 

7ACDE396-5049-4574-A35C-19B633560DF1.jpeg

Skrevet

Ligner på noe hunden min har. Så lenge den er i huden (at du kan bevege litt på den) og den ikke endrer seg så ville jeg sett det an. Dersom den vokser eller flytter på seg så bør den sjekkes. Hvor gammel er hunden? Ikke uvanlig at godt voksne hunder får utvekster.

  • 2 years later...
Skrevet

Hei! Dette er litt gammel post, men jeg oppdaget en lignende slik svart utvekst på hunden i går (på labben). Så lurte på om du fant ut av hva det var? 

Skrevet

Brukeren har ikke vært aktiv på forumet etter den ene posten. Som nevnt har hunden (begge, strengt tatt) min flere slike som har kommet med alderen. Så lenge det er utvekster som sitter "løst" i huden er det sjelden farlig, men om de vokser mye eller sitter fast under huden bør de sjekkes av veterinær.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar! Frøkna er 8+, så er vel tiden, da..! ;) Og den tingesten er veldig som du beskriver. Trodde det var en død flått som satt fast, så jeg skulle bare skrape den bort med neglen. Da kom det litt blod (ut) av den! ? Undersøkte da mer nøye, og fant ut at jeg ikke skulle styre mer med den før jeg fant ut av det..! Flåtter skal jo falle av etter 24 timer (bravecto) - det har ikke denne gjort. Ikke så jeg noen bein heller! ? Vurderte video-konsultasjon med vet siden jeg ikke fant noe som ligna ved googlesøk, altså bortsett fra dette bilde over. Men da skal jeg avvente litt! :D

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...