Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tips til god hundeskole i Trondheimsområdet?

Som ferske hundeeiere vet vi ikke helt hva vi skal se setter, så om noen har tips til steder vi bør sjekke ut (evt unngå) hadde jeg satt veldig pris på det. Er i første omgang snakk om valpekurs, men håper å kunne delta på mer etterhvert. 

Skrevet

Doglife og Sportshunder kan jeg ihvertfall anbefale. Flinke folk som i hovedsak trener positivt (litt usikker på om alle i Doglife er konsekvente).

  • Like 2
Skrevet (endret)

Dersom du har en rase, eller blanding med overvekt av en rase kan det være verdt å sjekke om raseklubben har en lokalavdeling med noen aktiviteter :) Hvilken rase har du?

Endret av LinL
Skrevet

Canis er kjent for å være gode på klikkertrening. Hadde nok valgt de selv om jeg bodde i Trondheim.

Det jeg ville sett etter var "moderne hundetrenere", ofte kalt positive, i motsetning til tradisjonelle (tenk: Cesar Milan o.l.). Jeg ville valgt noen som ikke bruker fysisk straff og tror på dominansteorien om at man må sette hunden på plass og vise hvem som er sjefen. Pensum bør ha fokus på miljøtrening, sosialisering, ro, fokus, hverdagslydighet, gå pent, positiv forsterkning og det å ha det fint sammen med hunden. Også følg magefølelsen din på hva du selv mener er riktig.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...