Gå til innhold
Hundesonen.no

sære steder å gjøre fra seg på


Fillerya

Recommended Posts

Skrevet

Tussie tisser på steder med "nysnø". Det vil si områder som er rene og ikke har gått noen, ikke spor av noe slag. Når hun skal bæsje så gjør hun det på en høyde og setter rumpa utenfor sånn at etterlatenskapen triller ned.

Problemet nå er at det har kommet sykt mye snø. Snøen er så dyp at rutinene hennes ikke kan gjennomføres! Krise!! Nå er hun skikkelig frustrert. Hopper opp på alle brøytekanter i håp om at de er harde nok slik at hun ikke går igjennom snøen. Ikke så lett å huke seg ned når bare halen stikker over snøen. Heller ikke å gjøre fra seg i nedoverbakke :(

Synes skikkelig synd på henne ;) Spretter og hopper rundt i snøen som en kanin på utkikk etter et egnet sted å gjøre fra seg :P

Skrevet

Første dagen med nysnø, glem det, Pondus gjør ikke fra seg. Kara derimot setter seg der det er minst snø, midt i veien..Ellers så liker begge å sitte med ansiktet vendt bort fra meg når de gjør sitt.

Skrevet

Vel, Buster er av den typen som må oppi en busk eller et tre for å bæsje, av og til går en tue med høyt gress på til nød. Her i hagen bæsjer han kun hvis det er krise og han ikke klarer å holde seg til han finner en busk eller et eller annet som stikker mest mulig i rompa når han skal gjøre sitt fornødende. Han pleier å rygge seg oppi en busk, løfte ene beinet som om han skal markere, og sikter oppå greinene. Er helt merkelig med den skitingen. Tisse gjør han heller ikke på flatmark (eller, et par gresstrå går til nød der og) .

Skrevet

njæææ..ikk egentlig, han siter gjerne slik at driten faller ned i spor i sneen, og han gjør aldri fra sag på assfalt.

et unntak fra det var på hundetreffet. ask var strassa, og viste ikke hvem han skulle bjeffe på først, eller hvor han skulle gjøre av seg, drite måtte han visst også, så han gikk bort til nermeste hjørne, løftet på foten, og dreit. holdt på å le meg ihjel, det så urkomisk ut. :(

Skrevet

Tussie tisser på steder med "nysnø". Når hun skal bæsje så gjør hun det på en høyde og setter rumpa utenfor sånn at etterlatenskapen triller ned.

Yup samme her. Han skal alltid ha rompen i høyden mot noe og helst noe som...kan holde på kablene som f.eks gjerder, busker osv. Han har også alltid rompen vekk fra meg mens han ser til sidene. Ja han pleier å knipe også til han finner egnet sted og hvis man ser så ser man litt av kabelen mens han sniffer seg til THE spot. :(
Skrevet

Nja, han skal lengst mulig vekk fra meg, også skal han helst inn i en busk eller andre plasser som er gjemt.

Skrevet

glemte å si at hvis Tussie er med samboer på jobb, da er favorittstedet å bæsje MIDT PÅ GRØNLANDS TORG!!! Bli klok den som kan.... Det er det stedet jeg minst hadde trodd hun ville finne det passende å gjøre fra seg på... :(

Skrevet

Pippin er så grei nå om vinteren at han bæsjer der det er aller mørkest. Da kan jeg jo ikke plukke opp, har vanligvis ikke lyskaster med når vi går tur.

Skrevet

Hmm... Missy är rumsren överallt annars, men kommer vi till veterinärkliniken där vi är flera gånger i veckan så bara MÅSTE hon både kissa och bajsa. Man kan verkligen inte släppa henne lös utom synhåll där. Skumt!

Skrevet

Nirm skal gjerne drite oppetter en trestamme på tre bein. Festlig om han er litt løs i magen, da det "lander" på hasen hans...

Skrevet

Alex er veldig kresen når det gjelder å finne skiteplass... "Snuse masse rundtomkring, nei her

er det spor av noe, da kan de finne det... Bort her kanskje? Snusemasse... Njaa, var vel ikke

så langt borte når jeg basja i går, da blir det alt for nærme. Kom igjen mams, vi må bort i andre

enden av plenen. Snusemasse... Bak her jah, kanskje det... Snusemassemer... Jepp, dette er

plassen i dag." :D

Tissingen er han mindre kresen på... Det skal vel skje oftest mulig det, så det blir også

overalt. "Her lukter det ikke meg, ja det kan ordnes. Snuselitt, sånn ja, nå skjønner

alle at den busken er min. Hei, her lukter det heller ikke meg. Off, jeg har en jobb å gjøre."

Skrevet

Hmm... Missy är rumsren överallt annars, men kommer vi till veterinärkliniken där vi är flera gånger i veckan så bara MÅSTE hon både kissa och bajsa. Man kan verkligen inte släppa henne lös utom synhåll där. Skumt!

Hvorfor er dere der flere ganger i uken? :D

(hvis jeg skjønte deg rett....?)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...