Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oppdaget nettopp att hunden har en løs tann. Hun har oppført seg som vanlig. Hva koster det ca hoss dyrlege å trekke tanna. Og finne ut hva som har gjort det? Det er ikke pga lek, for hun pleier ikke og leke veldig med leker, og har ikke vært utsatt for noe skade.

Skrevet

Ville fått en grundig tannsjekk hos veterinær, men røntgen og hele pakka. Hvis det er periodontitt som har gått så langt at tanna er løs kan det veldig fort spre seg til de andre tennene også. Periodontitt kan ikke reverseres, men kan holdes i sjakk gjennom daglig tannpuss.

Skrevet

Takk for svar, jeg skal ringe veterinæren når hun åpner klokka 09. Jeg krysser fingrene for att det ikke er noe sykdom,  men jeg blir litt urolig og bekymret. 

Skrevet

Miniatyrraser har ofte elendige tenner ( jo mindre rase, jo verre, er min erfaring) . Tannbortfall i ung alder eller behov for trekking må man bare regne med.. Kjøper man de minste rasene, kan man like gjerne begynne å legge unna penger til nødvendige dyrlegebesøk med en gang.. 

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Miniatyrraser har ofte elendige tenner ( jo mindre rase, jo verre, er min erfaring) . Tannbortfall i ung alder eller behov for trekking må man bare regne med.. Kjøper man de minste rasene, kan man like gjerne begynne å legge unna penger til nødvendige dyrlegebesøk med en gang.. 

Jeg har fått time 12.30 så håper jeg får noe svar på hva som har gjort det. På sjekken i vår var alt fint, lite tannstein og ikke noe behov for tannrens. Og hun har ikke hatt noe problemer før. Har god økonomi, men typisk det skjer dagen før lønning? men får bruke av bufferen så det får koste hva det vil. 

Skrevet

Da har vi vært hos veterinæren, 6 tenner ble trukket. Hadde ei betent tann, som hadde gjort att flere var litt løse. Hun fikk antibiotika og smertestillende og tannrens. Så nå håper jeg problemet er løst. Hun mente ikke på det var periodonitt. Tannkjøttet så fint ut, ikke spesielt dårlig ånde, og heller ikke veldig mye tannstein. Så nå ble vi enige om og ta en grundig sjekk om 6 måneder, og ta det derfra og selvfølgelig røntgen og videre undersøkelse viss problemet dukker opp igjen. Eller att jeg skulle ta kontakt før det viss nye problemer med tennene dukket opp.

15390839381612290876469285417868.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...