Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
2 timer siden, HeleneFS skrev:

Tror ikke jeg skal svare på spørsmålet ?, men jeg kan røpe at valpen min kom ferdig programmert med av-knapp! ? men så har jo jeg selskapshund som har mye å si. Min forrige (cairn terrier) sov aldri!!!!

Åh, så deilig! Han her er full fres mens han er våken og sover ikke så tungt hele veien. Så å reise seg fra sofaen mens han sover er risky business? Han sover gjennom hele natta da, det er utrolig deilig!

  • Svar 381
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hils på Bror     Meg akkurat nå:   

Nå har jeg hentet henne! ?❤️ Hun virker så utrolig fin!! Vi er dessverre rammet av flystreiken til SAS og kommer oss ikke hjem før 22 i kveld. Får bare være glad vi kommer oss hjem i det hele tatt. Fl

(Bilde stjålet fra oppdretter) Da er det bestemt - hun (nest øverst) er min! ??

Posted Images

Skrevet (endret)

Lille Fiona pøbeldyr vokser seg til og er en artig liten frøken med masse personligget og full av rampestreker.  Hun elsker folk og er et lite lykketroll som sjarmerer de fleste hun har tid til å hilse på ?

Jeg er meget fornøyd med denne lille pøbelen fra vår siste kull! ?

DSC_8327.JPG

DSC_8333.JPG

DSC_8351.JPG

DSC_8403.JPG

DSC_8426.JPG

Endret av Lmari
  • Like 4
Skrevet
1 time siden, Miloficent skrev:

Åh, så deilig! Han her er full fres mens han er våken og sover ikke så tungt hele veien. Så å reise seg fra sofaen mens han sover er risky business? Han sover gjennom hele natta da, det er utrolig deilig!

Nå har jeg en rævadilter så kjenner meg godt igjen i den følelsen av at man ikke kan bevege seg når de har sovnet ?. Når hun var våken var det jo slitsomt å gå ut hvert tiende minutt så likte best når hun sov, så jeg ble ganske passiv der jeg satt.

Skrevet
4 timer siden, HeleneFS skrev:

Tror ikke jeg skal svare på spørsmålet ?, men jeg kan røpe at valpen min kom ferdig programmert med av-knapp! ? men så har jo jeg selskapshund som har mye å si. Min forrige (cairn terrier) sov aldri!!!!

Jeg trodde det var noe galt med Caizer. Han "bare" sov og var rolig. Det var liksom noe annet enn staff ?

Skrevet
18 timer siden, HeleneFS skrev:

Nå har jeg en rævadilter så kjenner meg godt igjen i den følelsen av at man ikke kan bevege seg når de har sovnet ?. Når hun var våken var det jo slitsomt å gå ut hvert tiende minutt så likte best når hun sov, så jeg ble ganske passiv der jeg satt.

Hahah samme her! Sitter så stille som mulig for når han er våken, så er han våken? Samtidig vil jeg jo han skal ligge å slappe av mens jeg gjør ting?

Skrevet

Har startet så smått med alenetrening på Atlas som blir 10 uker imorgen! Han er inne på kjøkkenet med kompostgjerde foran. Prøver å trene litt at han er alene med Milo, men også helt alene. Nå har vi vært oppe i 4 minutter, men han sover jo bare? Altså han merker ikke at jeg går eller kommer tilbake. Han er litt misfornøyd med selve inngjerdingen, så om han hadde lagt noe lyd så vet jeg ikke om det er det faktum at jeg går - eller at det er kjipt å være innesperret og ikke være med Milo??‍♀️

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...