Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
2 timer siden, HeleneFS skrev:

Tror ikke jeg skal svare på spørsmålet ?, men jeg kan røpe at valpen min kom ferdig programmert med av-knapp! ? men så har jo jeg selskapshund som har mye å si. Min forrige (cairn terrier) sov aldri!!!!

Åh, så deilig! Han her er full fres mens han er våken og sover ikke så tungt hele veien. Så å reise seg fra sofaen mens han sover er risky business? Han sover gjennom hele natta da, det er utrolig deilig!

  • Svar 381
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hils på Bror     Meg akkurat nå:   

Nå har jeg hentet henne! ?❤️ Hun virker så utrolig fin!! Vi er dessverre rammet av flystreiken til SAS og kommer oss ikke hjem før 22 i kveld. Får bare være glad vi kommer oss hjem i det hele tatt. Fl

(Bilde stjålet fra oppdretter) Da er det bestemt - hun (nest øverst) er min! ??

Posted Images

Skrevet (endret)

Lille Fiona pøbeldyr vokser seg til og er en artig liten frøken med masse personligget og full av rampestreker.  Hun elsker folk og er et lite lykketroll som sjarmerer de fleste hun har tid til å hilse på ?

Jeg er meget fornøyd med denne lille pøbelen fra vår siste kull! ?

DSC_8327.JPG

DSC_8333.JPG

DSC_8351.JPG

DSC_8403.JPG

DSC_8426.JPG

Endret av Lmari
  • Like 4
Skrevet
1 time siden, Miloficent skrev:

Åh, så deilig! Han her er full fres mens han er våken og sover ikke så tungt hele veien. Så å reise seg fra sofaen mens han sover er risky business? Han sover gjennom hele natta da, det er utrolig deilig!

Nå har jeg en rævadilter så kjenner meg godt igjen i den følelsen av at man ikke kan bevege seg når de har sovnet ?. Når hun var våken var det jo slitsomt å gå ut hvert tiende minutt så likte best når hun sov, så jeg ble ganske passiv der jeg satt.

Skrevet
4 timer siden, HeleneFS skrev:

Tror ikke jeg skal svare på spørsmålet ?, men jeg kan røpe at valpen min kom ferdig programmert med av-knapp! ? men så har jo jeg selskapshund som har mye å si. Min forrige (cairn terrier) sov aldri!!!!

Jeg trodde det var noe galt med Caizer. Han "bare" sov og var rolig. Det var liksom noe annet enn staff ?

Skrevet
18 timer siden, HeleneFS skrev:

Nå har jeg en rævadilter så kjenner meg godt igjen i den følelsen av at man ikke kan bevege seg når de har sovnet ?. Når hun var våken var det jo slitsomt å gå ut hvert tiende minutt så likte best når hun sov, så jeg ble ganske passiv der jeg satt.

Hahah samme her! Sitter så stille som mulig for når han er våken, så er han våken? Samtidig vil jeg jo han skal ligge å slappe av mens jeg gjør ting?

Skrevet

Har startet så smått med alenetrening på Atlas som blir 10 uker imorgen! Han er inne på kjøkkenet med kompostgjerde foran. Prøver å trene litt at han er alene med Milo, men også helt alene. Nå har vi vært oppe i 4 minutter, men han sover jo bare? Altså han merker ikke at jeg går eller kommer tilbake. Han er litt misfornøyd med selve inngjerdingen, så om han hadde lagt noe lyd så vet jeg ikke om det er det faktum at jeg går - eller at det er kjipt å være innesperret og ikke være med Milo??‍♀️

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...