Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som ny hundeeier har det jo nå åpnet seg en ny verden for meg av fritidsaktiviteter, og vi ønsker å prøve oss på litt av hvert med valpen etterhvert som hun blir eldre. Utstilling er en av disse tingene jeg kunne tenke meg å prøve, og kanskje først og fremst å starte med et uoffisielt valpeshow der terskelen er litt lavere og både jeg og valpen kan prøve oss frem. Men jeg skjønner ikke helt hvordan man blir med på slikt, og hva som kreves når man får meldt seg på. Jeg har sett på NKK sin oversikt over uoffisielle utstillinger at flere hundeklubber arrangerer valpeshow utover høsten. Men må man tilhøre denne hundeklubben for å delta på valpeshowet? Eller kan man bare melde seg på og dukke opp? Og hva gjør man så? Trengs det noe spesielt utstyr? 

Skrevet
2 timer siden, Shokata skrev:

Kan være gunstig å være medlem i NKK om du har lyst til å drive med diverse aktiviteter. 
Bl.a. utstilling er mye billigere som medlem. 
Legger ved en link. Du kan klikke deg videre inn på medlemsfordeler etc.

https://www.nkk.no/bli-medlem/category949.html

Jeg er medlem av NKK! :-) og derunder medlem av Norsk Lagotto Klubb, men har inntrykk av at de ikke har så mye aktivitet som en del andre klubber. Er ikke med i noen områdespesifikk klubb - vet liksom ikke hva som finnes i Oslo øst-området.

Skrevet

Her er link til terminlisten hos NKK - altså en oversikt over alle utstillinger resten av året. Trykk på linken "raser" på hver utstilling for å se om den er åpen for din rase eller sorter på rase i rullegardinmenyen øverst. 

Ofte vil en del klubber ha valpeshow for alle raser, selv om ikke de er åpen for alle voksne raser. Det vil du finne informasjon om på klubbens hjemmeside. 

https://www.nkk.no/terminliste-utstilling-inkl-lp-og-ag/category860.html

Du trenger ikke å være medlem i den klubben som arrangerer. Du melder deg på via min side på NKK, og bare møter opp :) Du vil få startnummer og oppmøtetid på mail en ukes tid i forveien. 

Anbefaler deg å delta på ringtrening, det er alltid greit! Der vil du også få hjelp til hva som er greit å ha med seg. Som et minimun anbefaler jeg helsebok (krav om vaksine) utstillingsline, vann og vannskål, godbiter, campingstol og cash (til å kjøpe mat til deg) :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...