Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

oh! Søk vegan recipes på nett, og du får opp uendelig med veganske oppskrifter. Personlig liker jeg best mexicanske og søreuropeiske, mens min datter liker nord-afrikansk og asiatisk mat best. Jeg synes det er best å lage alt fra bunn, da vet jeg at hun får i seg godt med vitaminer og mineraler som ikke er bearbeidet. Det krever litt ekstra tid, men så blir det så mye bedre. Som mamma til veganer, er det vanskelig å få i henne b-vitaminer og hun må ta tilskudd, og jeg ville nok tenkt meg om før jeg gikk all in. Kanskje kan være likegreit å bli vegetarianer i starten slik at du slipper å bekymre deg så mye over disse fordømte vitaminene vi mennesker er avhengig av i starten og du blir bedre kjent med livsstilen.  

Denne uken har vi Dal, spaghetti og wok på menyen. Det meste du spiser nå kan du lage vegansk. Ikke alt selvfølgelig, men mye. 

http://www.veganmisjonen.com/ Har mye jeg liker :)  De har mange gode retter på matprat.no og godt.no også 

Lykke til! 

Skrevet

Kjempebra! Håper du vil trives som veganer :ahappy:

Er også en del på youtube som lager enkle og gode oppskrifter. Får ikke til å linke fra mobil, men f.eks:

Cheap lazy vegan

Pick up limes

The viet vegan

Avantgarde vegan (litt mer fancy mat).

De jeg pleier følge av blogger er allerede lagt til før meg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...