Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei! 

Jeg renset i dag ørene til hunden min, en fransk bulldog. Brukte Clorexyderm. Oppdaget at hun syntes det var svært ubehagelig i høyre øret, og når jeg skulle rense ut voks med bomull kompress (Mesoft), så var det tydelig at det var vondt. Fikk så vidt lov til å titte inn med lommelykt for å se. Klarte å ta noen bilder og håper på hjelp på hva det kan være. 

Det lukter ikke vondt av ørene, men hun har det siste døgnet ristet på hodet og klødd i høyre øret. Mistenker ørebetennelse men synes det ser annerledes ut enn fra når min andre hund har hatt det. 

Første bilde er høyre øre (det som er verst), bilde 2 er venstre øre, som jeg også synes ser rart ut (det litt lyseblå).

Hun har aldri hatt problemer med ørene før.

Tusen takk for svar!

EDIT: Hun er 5 1/2 år

IMG_20180611_145441.jpg

IMG_20180611_145329.jpg

Endret av sofiej
Skrevet

Dra til vet. i morgen, hun er veldig sår i øret på det øverste bildet, så her er det helt klart noe som ikke er riktig. Pass på å få ørerens som ikke svir i øret når hun er så sår. :)

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...